Електронска цигара

D

deli

Гостин
јас сакам да ги откажам цигарите па ако може некој упатен член да ме иформира сакам да земам Евод Мега и ме интересира кои атомајзери(која омажа),кои памук или wicks,жици(омажа на жици) му одговараат и дали е лесен за 'одржување'.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
[DOUBLEPOST=1445478290][/DOUBLEPOST]
јас сакам да ги откажам цигарите па ако може некој упатен член да ме иформира сакам да земам Евод Мега и ме интересира кои атомајзери(која омажа),кои памук или wicks,жици(омажа на жици) му одговараат и дали е лесен за 'одржување'.
прогуглај Индекс на електронски цигари имаш се обајснето.

Одржување си бара на 2-3 дена (dry burn) и од време на време со топла вода (не многу) да се попари
Јас користам
istick 50w батеријата ми трае 2 дена, на послаби пушачи и до 4 дена
kanthal а1 0,28 жица
muji памук -за 7 долари залиха за 2-3 години имам, за почеток можеш и со обичен памук
veritas dripping atomizer
и то е то

Речиси се купено од fasttech.com
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
јас сакам да ги откажам цигарите па ако може некој упатен член да ме иформира сакам да земам Евод Мега и ме интересира кои атомајзери(која омажа),кои памук или wicks,жици(омажа на жици) му одговараат и дали е лесен за 'одржување'.

Не ти треба Евод Мега...

Тебе ти треба ова....ЕгоОне
И “атомајзери“ за истиот од 1ом.

Во зависност од пушењето секој месец ќе трошиш од прилика по 4 атомајзери.
Нит памук,нит жици....нит курци палци....нема одржување!
 
G

garthok

Гостин
Ако сменам јачина и вкус на течност треба нов атомизер да купам?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
има некаде кај нас да се продава ова или мора преку интернет ?

http://www.kangeronline.com/products/kanger-subox-mini-black-starter-kit

или нешто слично
https://www.fasttech.com/products/0/10004861/2769900-authentic-kangertech-subtank-mini-clearomizer

оргинал, поефтин од матичниот сајт, јас имам поефтина верзија со оргинал база и глава а не оргинал транспарентен клиромајзер и дрип тип за $12-15 долари т.е во суштина сите битни делови ти се оргинал, ако сакаш ќе ти пуштам линкови
Ако сменам јачина и вкус на течност треба нов атомизер да купам?
Немаш потреба :) Освен ако не сакаш да пробаш некој нов вкус и за да го осетиш во право светло можеш да го измиеш атомизерот и да му смениш памук или силика зависно што користиш
 
Член од
10 ноември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Сакам да ги откажам цигарите поради здравствени проблеми а веќе пушам 4-5 години. Па деновиве ги разгледував алтернативите и наидов на умбрела е цигара дали се добар бренд за почента е цигара ? И кои се најважните работи кои треба да ги знам кога започнувам со употреба на е цигара ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Kaкви цигари какви глупости. Што ми фали мене нити цигара пушам нити електронскиве срања. Во животот еднаш како помал имам пробано цигара не знаев да увлечам дим ќе се угушев и ја фрлив цела цигара. Од тогаш па натаму сум пасивен пушач а кога мислам на пасивен мислам и на одвреме навреме седење во простории во која се пуши.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Следам иста ваква тема на IT форумот и е бааааааги, ама баааааги исполнета. Со совети за модови, течности, танкови, совети за батерии, полначи за истите и слично.
Толку нема вепари, овај де вејпери овде по форумов? xD
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Сакам да ги откажам цигарите поради здравствени проблеми а веќе пушам 4-5 години. Па деновиве ги разгледував алтернативите и наидов на умбрела е цигара дали се добар бренд за почента е цигара ? И кои се најважните работи кои треба да ги знам кога започнувам со употреба на е цигара ?
изгуглај индекс за електронски цигари и имаш се. Само биди подготвен дека не е исто како одење до трафика и купување цигари. Си бара читање, учење и гледање youtube видеа. Умбрела се ок ама скапи. Оди на fasttech.com за тројно пониска цена

Следам иста ваква тема на IT форумот и е бааааааги, ама баааааги исполнета. Со совети за модови, течности, танкови, совети за батерии, полначи за истите и слично.
Толку нема вепари, овај де вејпери овде по форумов? xD
Не има, само што на останатите им е смачено да се објаснуваат дека електронските се далеку помалку штетни од тутунските. Ако имаш прашања бујрум.

Ја следам темава само за да му помогнам на некој што бара чаре од цигари, како што мене еднаш пред две години ми помогнаа.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
изгуглај индекс за електронски цигари и имаш се. Само биди подготвен дека не е исто како одење до трафика и купување цигари. Си бара читање, учење и гледање youtube видеа. Умбрела се ок ама скапи. Оди на fasttech.com за тројно пониска цена


Не има, само што на останатите им е смачено да се објаснуваат дека електронските се далеку помалку штетни од тутунските. Ако имаш прашања бујрум.

Ја следам темава само за да му помогнам на некој што бара чаре од цигари, како што мене еднаш пред две години ми помогнаа.
Ма и ја сум завлезен али у новава вејп технологија али не апла. Последно се подновив со Wismec RX2/3 мод и eLeaf IJust2 танк, а вчера стигнаа и Sony vtc5-те 4 комада (ко за почеток). Сеа уште да најдам пунач за батеријкиве (да не ги пунам преку модот) и... :D
Незнам по форумов некаде дали би се нашол некој така добар да ми шитне пунач за 18650 батерии? :)
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ма и ја сум завлезен али у новава вејп технологија али не апла. Последно се подновив со Wismec RX2/3 мод и eLeaf IJust2 танк, а вчера стигнаа и Sony vtc5-те 4 комада (ко за почеток). Сеа уште да најдам пунач за батеријкиве (да не ги пунам преку модот) и... :D
Незнам по форумов некаде дали би се нашол некој така добар да ми шитне пунач за 18650 батерии? :)
Јас го купив овој. Може да се искористи како power bank, полни АА и ААА батерии. Супер за цената. Ако не ти се чека прашај на другиот форум, момците сигурно имаат некаков полнач на залиха
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Јас го купив овој. Може да се искористи како power bank, полни АА и ААА батерии. Супер за цената. Ако не ти се чека прашај на другиот форум, момците сигурно имаат некаков полнач на залиха
Ми нудеше еден XTAR VC2 Plus Master ама нема адаптер за USB приклучокот на крај. Да знам бар кај да најдам таков адаптер за у струја одма го земам или па ако може со овој за мобилни шо се пунат ич не му ја мислам :)
Тебе Litokala-та за колку време ти стигна?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ми нудеше еден XTAR VC2 Plus Master ама нема адаптер за USB приклучокот на крај. Да знам бар кај да најдам таков адаптер за у струја одма го земам или па ако може со овој за мобилни шо се пунат ич не му ја мислам :)
Тебе Litokala-та за колку време ти стигна?
Не знам за каков адаптер мислиш. Јас го користам кабелчето од полначот и адаптерот од телефонот.
Мислам за околу дваесетина дена.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Не следам скоро ништо во врска со темава и ова ми е прв пост тука, но колку да ве потсетам:
Не купувајте ефтини полначи и батерии!!! Полначите ајде еве, и така и така или ќе работи или не, сепак добар и квалитетен полнач би препорачал на Xtar и Nitecore (и да дојде до нешто, правени се од не-запаллива пластика), а за батерии не си играјте, сите експлозии што се имаат случено од тоа електронските цигари, сите се заради ефтините батерии. Дадете 500д. за некоја Samsung или Panasonic 18650ка отколку 200д. за оние плавите што пишува 10000000000mAh. а утре можат да ви ја разнесат фацата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom