Електрични велосипеди

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.993
Поени од реакции
15.159
Не знам дали има воопшто отворена тема за нешто вакво,и дали е правилно името.
Веќе ги има во трговија овде во градов и цената им е некаде околу 1000 Е.
Поточно јас видов само на едно место во Керамидница,после Дојрана,десно.
Сакам повеќе да знам-прочитам нешто за нив.
Има ли некој член велосипед на акумулатор-батерии,што се полнат на мрежа 220 в.
Дали ги има повеќе марки и какви,кој се подобри,каде им се продавниците.
Дали е исплатливо да се купи-бидеиќи е цената таа ?
Дали треба некоја регистрација или не. Дали се само едносед,или има и двосед.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Купи си веспа 50ка за 150 евра.

Точак е за спортување, грев е да му ги онеспособиш педалите.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.030
На али има разноразни китови за конверзија од обичен во електромобил, цената пак би била слична а и немаш расправии со кинези.
Мислам дека најголем проблем е кражбите на велосипедите.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
тепаат за 150
Е да бе ако си ја купил 850 евра а по 3-4 или 5 сезони издишана од возење со вратена километража сакаш да ја препродадеш пак 850 евра.:pos:
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
952
Поени од реакции
485
Е да бе ако си ја купил 850 евра а по 3-4 или 5 сезони издишана од возење со вратена километража сакаш да ја препродадеш пак 850 евра.:pos:
доста бе паметен
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.688
Поени од реакции
4.713
Видете ја ѕверкава сонувам за нешто вакво... :) https://www.youtube.com/watch?v=FYIJm7101pg Се гледа дека не е електричниот кит не е купечки човекот сам си го избрал и наместил плус тесни рачки и лесно скеле за аеродинамика фантазија.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.993
Поени од реакции
15.159
@Fringe
кога го кули,каде и колку, има ли сега некаде баш ваков барам.(во Вучко компани не сум бил)
Со едно полнење колку Км може да помине.
Денес во град видов многу модерен Електро мотор - исто Веспа од поголемите и тоа со таблици,морало да има.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
@Fringe
кога го кули,каде и колку, има ли сега некаде баш ваков барам.(во Вучко компани не сум бил)
Со едно полнење колку Км може да помине.
Денес во град видов многу модерен Електро мотор - исто Веспа од поголемите и тоа со таблици,морало да има.
Најмалиот брат со привремено живеалиште во Австија поклон на децата го има дадено
 
Т

Триптико

Гостин
Точак за мрзливи. Ставете и автопилот, целосно сам да вози.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
400
Поени од реакции
87
Ги имаше во неделата на собирот во парк.
Незнам дали смеам да оставам линк :unsure: www.fiditek.mk
Ако не смее,бришете.
Иначе не треба регистрација,со едно полнење поминувале отприлика 50 km.Истите имаат и електрични мотори.Најубаво јави им се за подетално.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
11.380
Поени од реакции
4.829
Некој да има елек.велосипед и да каже дали вреди да се фрлат толку пари!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom