Екстремни спортови

Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Дали сакате екстремни спортови..... Сноубординг,скејтбординг,бајк,инлајн скејт,параглајдинг,клајбинг,виндсурфинг,кајтсурфинг.....било што. Во Македонија повеке се развиени скејтбординг,бајк,инлајн скејт зашо за другите баш и немаме услови :) па кажете дали возите нешо дали сакате да возите, дали одите во скејтпарк и такви работи......

п.с. Официалната страна на нашите Македонски екстримци е www.xmkd.com :):):) поздрав
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Еве некој сликички









 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
napred snowborderi!!!

Edna od omilenite web-stranici mi e www.xmkd.com
Inaku obozavam snowboarding. Dodeka se naucis gazot ke ti stane curevnici. :)
Ama koa ke naucis....
Nema nisto podobro covece. Inaku Ima uslovi Sapka,Mavrovo,Pelister.
A i Bansko ne e daleku.Iako e vo Bugarija mnogu e blisku a cenite se dosta prifatlivi.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
Surfanjeto na daska ........bas e jako ova , imam nekolku pati probano najbolje e ai i najtesko
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Обожавам екстремни спортови,посебно сноубординг зш само тоа знам асално.Инлајн скејт- ролање де сеа нешо се обидувам, а па виндсурфинг еднаш пробав и коа ме удри таа даската по глава не пробав уште еднаш...:motor::motor:
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
од екстремниве спортови сум пробала банџи(ако може да се нарече спорт),скијање на вода,планинарење.летанње со параглајдер и друго не ми текнува а сакам и сноубординг
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Јас да си кажам......Највеке сакам да возам точак....неодамна(2-3месеци) почнаа да ме интересираат тие лудости шо ти праат бајкерине.....иначе све сакам и мислам дека све би пробал посебно параглајдинг
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Знаете некои финти или така нешо.??....некој линкови за туториали или видеа со такви работи??......
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Da eve ti link,a inace jas mnogu sakam Roleri najbolje e nema sto:)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19



поради овие почнав да сакам Downhill
официална страна www.redbullrampage.com цирнете коа ке имате време има многу луди работи :):):)
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
јас сум роден за EXTREAM-ни спортови највише сакам Скејт а сакам и да знам да возам со параглајдер или падобран (или шо и да се прај со тоа)
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
ООПа еве и за екстремни спортови.Јас сеа само што отворив посебна тема за скејт пошто скејт највише си сакам и си возам.Тој ми е омилен спорт.Иначе возам околу 2 години и топ сие .само имав една доста голема повреда на глава и сеа малце пауза си праам - т.е. поретко возам ама има време ке се вози понатака,Иначе возев интензивно до пред некое време и така.Абе у Македонија се до некаде развиени ектремниве спортови ама не е доволно ама пак се вози се праи нешто.Епа така - ајт:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom