Екстремен велосипедизам

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Iako ima tema za bajking sepak otvoriv druga tema za da ne se mesaat babi i zabi. Bi sakal malku da pozboruvame za ekstremno XC i DH vozenje. Dali nekoj ima iskustvo od vakvo vozenje itn... Jas sakam da vozam XC no i da se spusatm po site nasi planini sto gi imame. I toa sto e mozno pobrzo. Sekoj sto e vljubenik vo ovoj vid sport moze da dojde na Vodno sekoj den sme tamu i merime vreminja na stazite. Preduslovi e da se ima kaciga(bez toa ne doagajte) ,soliden bajk i mnoguuuuuu zelba za spustanje i adrenalin

Za tie sto neznaat: XC=CrossCountry
DH=Downhill
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Јас имам желба за DH ама неам нишо од заштитна опрема и шубе ми е да се спштам....+ виљушката не ми е сигурна....здравје боже следната година ке си зеам кацика и идеме:vozbud::vozbud:
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Ajde bre luge tolku nema nieden zainteresiran
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Јас сум бреее!! Адни ме на мсн ..
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Штета што не живеам во Скопје иначе ќе ви се придружев. Имам велосипед баш за такви патеки, го купив минатата година, ама јбг. Ако се организира случајно вакво нешто во Охрид, известите ме.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Абе ја сум за али точакот ќе ми се распадне. Ко шо удрив у тротоар пред 2 месеца незнам како ќе се понаша точакот тмау горе.
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Nie gi lupame bajkovite sekoj den po karpo i steni na vodno. Pa izdrzale. Pokana do site sto sakaat da probaat vozenje bajk na sneg neka dojdat na otvaranjeto na ski-centar Kozuf. Pozdrav
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
милане бре милане... :D

секој ден ќе најдете по некој DH - листа горе на водно како лета по стазите..
Сакаме од градот да ни одвојат некоја од пешачките стази на водно , само за маунтбајкинг спортовите.. но ,безуспешно..
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Здраво,
Вака, прво да се претсавам, се викам Јован, прва година средно, и возам више 2 години XC.
Не ми текнало до сеа да пишам тука, ама еве ме...
Сум бил на повеќе места низ МК, како Водно (мал милион пати), Галичица, Берово и Козјак.
Немам некој посебен точак (Mongoose Tyax-comp) ама врши работа...
Е сега кажете ако се собирате за возење, па некогаш да ви се придружам и јас (или на нашки да ви се стаам :D)...
Поздрав...
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Здраво јован..
не е лош точакот , споредбено со некои други како (СОБИИИМ!!! ако може тоа да се нарече точак) и ако те служи супер е ..
секако дека може , мене како ми тргна периодов секој ден се качувам 1 или 2пати на водно. ама возам Downhill не знам колку си спремен да возиш..
патем да те информирам дека на 25 мај , и на 8 јуни ќе има добри XC вожњи по македонијава. Првата е на Галичица , а втората е на Шар планина - Шарски води..
се надевам ќе ни се придружиш!
поздрав
 
Член од
2 септември 2005
Мислења
90
Поени од реакции
12
Иако сум повеќе на road, секогаш су за добра XC тура. Неможам DH бидејќи точакот ми е hardtail...
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Mалце е надвор од тема ова...ама сепак да прашам, некој да не шитка (без разлика дали на ново или на старо...ама ако е на старо очувана да е) Rock Shox-Tora 302?Јас гледав у бајк стоп и околоу 10 000 е...ако нуди некој за поефтино нека каже....позз...:helou::smir:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
pazar3.com.mk пробај тука. :helou::salut: И јас сум по велосипедите многу. Имам Трек 3700 и стално возам низ Скопјево таму каде што има луѓе, скоро секој ден.
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Побарав и таму ама нема тоа што ми треба мене...ако има некој идеја нека каже....
 
А

Ајсшутер

Гостин
Mалце е надвор од тема ова...ама сепак да прашам, некој да не шитка (без разлика дали на ново или на старо...ама ако е на старо очувана да е) Rock Shox-Tora 302?Јас гледав у бајк стоп и околоу 10 000 е...ако нуди некој за поефтино нека каже....позз...:helou::smir:
Тешко,Тешко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom