Експлодира бомба во Грчкиот конзулат

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Cmјумэх
&см.
,
*
Вјач мж:,;чју, ттт ттт оьч
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
...ме уапсија и ми ставија лисици на рацете...подоцна разбрав за налогот од Иван Бабамов според чии наредби требало да се апси крајно опасен човек,вооружен и подготвен да даде отпор,да пука, а ако при апсењето полицајците забележат и најмало сомнително движење,да се фати за џебот или нешто слично веднаш да се убие...а уапсен сум под обвинение како водач на ВМРО-ПРАВДА... ме носат и дома,а претходниот ден недела ден за чистење,станот исчистен,а тие 13 полицајци. И јас им велам да извршат претрес но претходно да ги собујат чевлите.Тие зачудени,ме прашуваат дали сум нормален,не сакаат да се собујат...јас не ги пуштам внатре да влезат во станот,тие не сакаат да се собујат,дури и навредени...јас упорен,претрес само ако ги собујат чевлите...настана една врева на влезот во станот и се собуја .
Подоцна во истражната постапка нивниот шев Иван Бабамов ме пцуеше затоа што сум му ги собувал полицајците.
И така собуени влегоа полицајците,пред да почнат со претресот ги понудив со кафе,тие пак се чудат... (ќе продолжам да напишам што најдоа на овој претрес во мојот стан).
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Замисли некое Ќосе тетовирано да се осудеше овие 25 години независност да направи таков потег? Али немаат таму ќосињата некој Муковски како инсајдер да им отвори портите :)
Не ќе беше лошо
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
...и, бараат,превртуваат тоа полицајците по станот...нема ништо,
ме прашуваат: Каде е експлозивот
гледам ми личат на искусни...Долу во визбата-им велам.
Одиме во визбата,а врска нема каков експлозив.А во визбата,гаража,стари делови стара покуќнина,прашина,валкано со месеци некој предмети не фатени.Почнаа да бараат...
„Каде е “...тука беше некаде им велам, и едно седум-осум полицајци,оние кој сакаа најмногу да се покажат,се направија како...црни од глава до пети, а беа дотерани, во костуми.
И на крајот нема ништо и се чудат-нема експлозив и динамит.
„Е нема бре луѓе,нема затоа што воопшто го нема,не постои“
налутени изнервирани, бараа и оружје,пиштол ама не го најдоа.
Ми ја запленија сликата на ѕидот како полагам цвеќе на гробот на Никола Карев во Рајчани и некој книги; Политичките убиства од Ангел Динев,Македонија под ропство,Македонските затвореници 1924 г.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom