Експлодираше кашикара на Широк Сокак

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Рачна бомба кашикара утрово околу пет часот е фрлена на Широк Сокак во Битола, од засега непознат сторител. Повредени и жртви нема, а целосно се оштетени стаклата на излозите на модниот салон „Хепенинг“ и на трговскиот дуќан со бела техника „Електротехника“ од спротивната страна.
„Ме известија околу девет часот дека има оштетување на излогот од дуќанот, бидејќи некој фрлил бомба на шеталиштето. Не верувам дека било насочено против некого, бидејќи бомбата е фрлена на средина. Ако сакал да ја уништи стоката во дуќанот ќе го скршел стаклото и бомбата ќе ја фрлел внатре. Тука до наутро по кафеаните остануваат дечишта, ќе се опијат, ќе се скараат и потоа се можат да направат“, рече денеска сопственикот на „Електротехника“, Александар Ристевски.
„Јас на широк сокак поминав пред 7 часот, меѓутоа местото беше блокирано од полицијата. Кога го завршија уводот, видов дека бомбата експлодирала на среде од шеталиштето, а покрај оштетувањата излозите и дел од фасадите, вратата на „Хепенинг“ беше целосно уништена“, вели Христаќи Фундали, кој живее во близина на Широк Сокак.
Денеска полицијата изврши увид на местото на настанот.
„Допрва Ќе утврдуваме кој е сторителот и мотивите се преземаат сите оперативни мерки што ги имаме на располагање“, рече Борче Пешевски од МВР.
Битолските инспектори денеска ги сослушуваа сопстевниците на околните дуќани и кафулиња, како и станарите од станбените објекти.

Последен пат бомба кашикара во Битола беше фрлена пред две години, во дворот на приватна куЌа од полициски службеник во близина на црквата „Св. Тројца“.


Арно што била фрлена во 5 наутро кога нема голем метеж. Ќе се дознае за ден, два кои биле причините.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Moжда е поврзана со ова.
А можда и не. :)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Denes sekoe pijano detiste nosi noz,pistol ili bomba...Mozebi nekoj samo taka ja frlil,da ja frlil pred nekoj grcki dukan togas ke go opravdame site,go branel imeto na Makedonija :smir:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
300 ден. ти е кашикара да ја купиш така да може да биде се и сешто а можеби е и некој обид за заплашување ќе се дознае
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Denes sekoe pijano detiste nosi noz,pistol ili bomba...Mozebi nekoj samo taka ja frlil,da ja frlil pred nekoj grcki dukan togas ke go opravdame site,go branel imeto na Makedonija :smir:

Abe da mu ebem mater ke go branam uste toa ni fale
ako ja frle tamu grcija moze ke go opravdam ne moze tuku sigurno ke go opravdam ama tuka be u sred carsija u sred Bitola pa u picku mater toa e preterano moz mozelo nekoja pomala da se frle u na taj grko od "Hepening" moz poarno ke e bilo:tv:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
голема работа, ова кај мене е секојдневие после 5часот одкако оџата ќе ги разбуди муџахедините.

мислам дека вежбаат на гази баба или тука кај бошњачко маало, се спремаат за нешто последниве неколку месеци... :/
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Идат празници.......што поголема петарда подобро...:vozbud:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
300 ден. ти е кашикара да ја купиш така да може да биде се и сешто а можеби е и некој обид за заплашување ќе се дознае
Дај кажи каде има кашикара за 300 денари, за Нова Година да земам некој 5, подобро ќе е отколку да земам 100 пиратки.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Denes sekoe pijano detiste nosi noz,pistol ili bomba...Mozebi nekoj samo taka ja frlil,da ja frlil pred nekoj grcki dukan togas ke go opravdame site,go branel imeto na Makedonija :smir:
Happenning e грчки дуќан односно сопственикот е грк, ама не треба да гледаме со таков став, бидејќи во тој локал работат наши сограѓани кои не се грци.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Happenning e грчки дуќан односно сопственикот е грк, ама не треба да гледаме со таков став, бидејќи во тој локал работат наши сограѓани кои не се грци.
A koga gi tepaat nasite kamiondzii vo Grcija dali toa go opravduvas?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
A koga gi tepaat nasite kamiondzii vo Grcija dali toa go opravduvas?
Така е, со тебе сум. Цело ВЕРО треба да го дигнеме во воздух. Со сите вработени и тоа. Грчка фирма тука ќе ми работи бизнис ќе ми тера, како да не..
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Требаше да се мисли пред да се продаваат сите значајни фирми на Атињани.Сега со фрлање кашикари со своја кашикара по себе си фрламе...
 

maliot so Bong

напушено изгубено
Член од
2 декември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
ccccc KADE LI ODI OVAA MLADINA SO TOJ PAMET????????????????????????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom