Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Едно колешки го прашаа асистентот за одговорите по менаџмент и им одговорил дека и на двата кејса точните одговорите биле под а), значи претприемач и етички и незаконски одлуки.
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Кога е увидот менаџмент?
И точно е тоа дека ќе има поправен?
Увидот е во петок (24.12) во 10ипол часот, предавална 10.
А за поправен немам никаква информација.

п.с. ај што паднав - паднав, тоа е.. ништо ново. не за многу, 46,4 бода имам.
туку што мемории се тие луѓе што имат >80 бода, или ако одиме во екстремности, 96-те поени на некое момиче од денешното полагање ?? :pred:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Куроф ми, што не дојде додека беше Спицикото таму на асални грицки, а не во оваа кафанскава...кхм, кафана. :)
Јадев редовно во Спицикато. Сеа она е дамки на плочки, расипано јело и една келнерка која слуша турбофолк.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Увидот е во петок (24.12) во 10ипол часот, предавална 10.
А за поправен немам никаква информација.

п.с. ај што паднав - паднав, тоа е.. ништо ново. не за многу, 46,4 бода имам.
туку што мемории се тие луѓе што имат >80 бода, или ако одиме во екстремности, 96-те поени на некое момиче од денешното полагање ?? :pred:
Абе јас заклучив дека знаењето не е пресудно за да положил менаџмент. :) Али сепак незнам што луѓе се тие со тие бодови, дали вундеркинд или среќа у гз :pos:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Kolegi,dali gi znae nekoj odgovorite od glava 8 po makroekonomija ? :)
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Планирам да се запишам економски догодина на " Kирил и Методиј" , знам дека на матурата предметите се по наш избор .. него сакав да прашам дали постојат смерови .. не сум убаво запознаен .. сакав да прашам и што предмети се учат отприлика и сл. благодарам однапред.
 
V

Viktor g

Гостин
Планирам да се запишам економски догодина на " Kирил и Методиј" , знам дека на матурата предметите се по наш избор .. него сакав да прашам дали постојат смерови .. не сум убаво запознаен .. сакав да прашам и што предмети се учат отприлика и сл. благодарам однапред.
Prijatelski sovet odi na disperzirani studii da ne se macis ko nas
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom