Економски факултет (reloaded)

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Здраво дечки има ли некаде во електронска форма да најдам учебници по основи на менаџмент и математика?
 
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Продавам :

Меѓународна економија
(одговорени прашања за колоквиуми, мои скрипти, учебник копија)

Економска статистика
(тестови, тетратки со задачи, скрипти, учебник копија)

Се положува од прва :ojeaa:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Здраво дечки има ли некаде во електронска форма да најдам учебници по основи на менаџмент и математика?
Не верувам да ги најдиш, подобро оди во книжарите во Мавровка за 300 денари двете ќе ги земиш копирани.
 
Член од
2 септември 2015
Мислења
37
Поени од реакции
10
А кои од истиве бараат присуство?
И за изборните дали има врска во која група ќе отидам на предавање зошто гледам дека сме подолени на две групи? :)
Социологија нема врска во која група ќе идеш а немора ни да идеш ни бодови дава ни па имап некоја корист. Еколошки ако каже дека ќе дава бодови од редовност тогаш има врска во која група ќе идеш, а ако не дава бодови не ти ни треба да идеш немаш корис. Економика гледај да идеш дава бодови од редовност на колку списоци те има толку плус бодови имаш. И статистика исто гледај да идеш ама кај професорот Драган Тевдовски ( кај Славе некој никако - џабе ќе си го губиш времето) и да не си во групата кај Теводовски можеш кај него да идеш инаку не бара задолжително присуство.
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Продавам
статистика за бизнис и економија - книга копија, прашања, задачи, таблици, формули
економика на претпријатие - книга копија, скрипти за прв и втор колоквиум, прашања
социологија - книга копија, скрипта, прашања
еколошки менаџмент - скрипти, прашања
Купувам
корпоративно управување оригинал книга
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Здраво

Дали некој има искуство со носење на пракса во тек летен спрема зимски и сега пак зимски спрема летен во тек?? Ќе ме вратат или?
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Здраво

Дали некој има искуство со носење на пракса во тек летен спрема зимски и сега пак зимски спрема летен во тек?? Ќе ме вратат или?
1000000% ќе те вратат !!! За да запишеш зимски семестар ти треба реализирана пракса. Тебе ти дозволиле да запишеш со тоа дека праксата ти е во тек (која патем трае минимум 1 месец). Они дозволуваат така да можеш да запишеш со "пракса во тек" ама да ја донесеш до заверка на зимски. Сега е заверка на зимски и упис на летен ако не ја донесеш они ке треба да ти го заверат зимски де факто без реализрана пракса, а ти мораш да имаш пракса во зимски не за џабе ја бараат при упис на година во зимски а не на крај на година кога запишуваш летен семестар... :)
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Organizacisko ima neso skripta i dalj se polozuva so nea ili mora kniga? I na koj nacin se kolokviumite?
 
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Organizacisko ima neso skripta i dalj se polozuva so nea ili mora kniga? I na koj nacin se kolokviumite?
На заокружување се колоквиумите. Со повеќе точни одговори. Лесен предмет. Препорачливо е да одиш на предавања зошто лани/преклани рекоа демек не бараат присуство па после им текна дека ако те нема на барем два списока нема потпис. Многу така се заебаа и плаќаа 500че. Глеј да положиш на колоквиум. Испитната во јуни и август е на отворени прашања.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Ај да си прашам и тука.
Дали може да се смени изборен од зимски семестар за сесијава во јуни? :unsure:
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Има некој колега што ги имал менаџмент на ризик и меѓународен менаџмент, да ми помогне кој да го запишам ? :)

Edit: Да не ја знае некој банката каде што факултетот има отворено сметка ? :)
 

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
Има некој колега што ги имал менаџмент на ризик и меѓународен менаџмент, да ми помогне кој да го запишам ? :)

Edit: Да не ја знае некој банката каде што факултетот има отворено сметка ? :)
И двата се прилично лесни кој и да го одбереш лесно ќе поминеш со малце учење
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
13
Поени од реакции
2
Тие 5 кредити што ќе ми фалат до 240 кога ќе ја запишам дипломската треба да платам или кога ќе ја завршам?
Ќе може помош малку? Значи со се дипломска треба да имаме 240 кредити? А зошто пишува најмалку 31 предмет? Збунета сум, немам појма колку треба да земам овој семестар..
Ако знаеш те молам одг ми дали треба да се исполнат и 2та услови (240 кр + 31 предмет) или доволно е само еден?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
На заокружување се колоквиумите. Со повеќе точни одговори. Лесен предмет. Препорачливо е да одиш на предавања зошто лани/преклани рекоа демек не бараат присуство па после им текна дека ако те нема на барем два списока нема потпис. Многу така се заебаа и плаќаа 500че. Глеј да положиш на колоквиум. Испитната во јуни и август е на отворени прашања.
A od skripta se uci ili kniga?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom