Економски факултет (reloaded)

Дискусија во форумот 'Образование' започната од The Mummy, 31 јануари 2011.

 1. ma4enceto

  ma4enceto

  Член од:
  16 февруари 2011
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  6
  Не ви е толку битно тоа за електронското. Ќе ти го треба само кога ке пријавуваш испити а до тогаш има уште многу време , ако ви прави некој проблем при логирање отидете на студентски и кажете им , ќе ви средат.
   
 2. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.299
  Допаѓања:
  6.341
  Дај некој од втора нека каже Шуклев дали ви кажа кога ќе биде колоквиумот?
   
 3. LightWeight

  LightWeight

  Член од:
  21 декември 2011
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  285
  Ај некој да ми каже како би требало да изгледа молбата за промена на изборниот предмет ?
   
 4. milanello46

  milanello46

  Член од:
  6 февруари 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj prodava knigi po finansiski pazari i institucii i finansisko smetkovodstvo ?
   
 5. Attention

  Attention

  Член од:
  18 септември 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  5ти ноември ;)
   
 6. Epics™

  Epics™ Академски граѓанин

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  1.589
  Допаѓања:
  3.884
  Колеги имам едно прашање. Денес отидов до студентски да прашам за Електронскиот Индекс, но имаше толку многу гужва, не ни дочекав. Пишуваше дека работат од 12 до 14, и не стигнав на ред.
  Имено приметив и дека многу други колеги чекаа за Архива, што се случува таму ? Зашто толкави редици.
  Е сега прашањето ми е дали може некој друг да ми каже нешто во врска со Е. Индексот или морам да се изначекам пак ?

  1 - ва година сум, затоа сум толку изгубен.
  Благодарам однапред.
   
 7. џимеј

  џимеј Модератор

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  9.079
  Допаѓања:
  16.494
  Не си изгубен, уплашен си, гледаш да не пропуштиш нешто и се те интересира кој што прави. За Електронскиот Индекс прашај некој од твоите колеги, сигурно имаш некој од средно колега или било како.
  Не се оптеретувај кој што правел и кај чекал, ако така почниш, кај ќе ти биде крајот...
  Искулирајте малку, предметите за првиот семестар си ги имаш, фокусирај си се на нив да си ги научиш убаво и мој совет - од рекла казала ако наслушнуваш муабети ќе свршиш работа. Затоа што секој си кажува како што си поминал, така да не земај се здраво за готово.
   
  На Epics™ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Attention

  Attention

  Член од:
  18 септември 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  сеуште заверуваат семестар затоа гужви :)
  за електронски индекс кликни на линков: http://194.149.153.17:15868/Account/Login.aspx?ReturnUrl=/GetCourses/

  user name: број на индекс
  pass: матичен број
   
  На Epics™ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Epics™

  Epics™ Академски граѓанин

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  1.589
  Допаѓања:
  3.884
  Да сфатив. Него за Е. Индекс ми беше тоа што ми пројавува грешка кога ќе пробам да се логирам.
  Невалидно корисничко име или лозинка.
   
 10. Stojevska

  Stojevska

  Член од:
  7 јуни 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  kupuvam kniga osnovi na menagment od bobek - 7mo izdanie.
   
 11. RMCF_Vide

  RMCF_Vide

  Член од:
  18 јуни 2009
  Мислења:
  2.193
  Допаѓања:
  1.405

  Колеги? :D
   
 12. akciko_mk

  akciko_mk

  Член од:
  19 септември 2011
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  2
  Finansisko smetkovodstvo i konten plan prodava li nekoj? (osven tie u knizara)? :)))
   
 13. naumdb

  naumdb Кајгана Менаџер!!!

  Член од:
  5 јуни 2007
  Мислења:
  8.209
  Допаѓања:
  3.564
  Контен план не купувај на старо, имаше промени крајот на 2011 (почетокот на 2012).
   
 14. Epics™

  Epics™ Академски граѓанин

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  1.589
  Допаѓања:
  3.884
  Ми стигна порака на маил дека сум додаден во Online Студентската служба. Ова е нешто како Електронски индекс ?
   
 15. drewfan

  drewfan

  Член од:
  19 септември 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  мислам дека го смени заради конференција некоја на 29октомври
   

Сподели преку: