Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Колега и колешка дадоа по 200 евра(горе-доле) и сеуште го немаат положено испитот математика. Подобро најди си некој што знае да ти објасни убаво и со едно кафе ќе поминеш(нели Vampgirl? хахаха).
е баш ти фала....Али ајде јас нема да барам 200евриќи, ќе се задоволам и со 50:) Али сигурно положувате:pos:
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Значи тешко дека ќе најдеме прашања по етика. Ха ха ха епа со среќа нека ни е :)
 

Латнем

Comfortably numb
Член од
4 јуни 2010
Мислења
62
Поени од реакции
13
Има ли некој прашања статистика од испит , или можни комбинации да ми ги прати , и дали знаете дали од оваа година за сигурно ќе се укине запишувањето квадрат на година ....

--- надополнето ---

Чекам брз одговор драги колеги
Прегледај го приврзокот 33186Прегледај го приврзокот 33187Прегледај го приврзокот 33188Прегледај го приврзокот 33189Прегледај го приврзокот 33190Прегледај го приврзокот 33191Прегледај го приврзокот 33192Прегледај го приврзокот 33193

Eве, овие тестови ги има на форум, бидејќи глеам те мрзело да ги бараш :) Ја ги иам у ком :)
 

Латнем

Comfortably numb
Член од
4 јуни 2010
Мислења
62
Поени од реакции
13
A matematika da ne ti se naoga nesto? Ili na nekoj :)
Математика неам тестови. Можам да ти кажам дека има полесна и потешка група(веројатноста е у потешката), а не веруам у мабетите дека постои елиминаторна..шо знам..Обавезно имаш 2 задачи од економската математика и битно е тие да ги решиш, и обавезно провери да не ги има во збирката решени, мене ми се падна 1 таква во јануари, али пази да не ја препишеш скроз исто, напрај некои замени, шкртни нешто...да излезе како сам да си ја решавал, сфаќаш? :) Имаш од прогресиите обавезно, матрица, пермутации, варијации. Прашањата 2те шо ги дава се од збирката. И најбитно, колку ја шо иам сфатено, и да не ја знаеш задачата, пробувај нешто, пишувај, знам колеги шо ги пуштил така, ништо точно немале решено, ама пробувале нешто.. :) Поздрав и со среќа :pipi:
 
Член од
22 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
nekoj od smer Marketing, ako moze da mi dade skripta Marketing politika na ceni ili da mi kaze sto da ucam...mnogu ke mu bidam blagodarna. :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Има ли некој колега кој променил департман да ми каже дали со промената ке променам статус и ке преминам во приватна квота или ке останам во државна? И Кога би требало да ги поднесам документи за промената. За ова прашав и на студентски и не ми објаснија баш убаво, а нема ништо напишано за промена на статустот ако се промени департман на страната на факултетот, па замолувам некој што веќе променил или сигурно знае за ова да ми одговори.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги ај плсссс ако некој ги има решенијата на задачите од учебникот по статистика за проста праволиниска регресија и корелација ( стр.401) нека ми ги прати. :)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
kolegi sakam da ve prasam nesto jas od prviot semestar samo delovna etika ne poloziv i sega ako vo avgust ne ke mozam da polozam morali da gubam eden od premedite od 3tiot semestar ili pak nema da gubam zatoasto e izborna i ke gi pisuvam site od 3tiot semestar + delovna etika
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Луѓе 28ми август бил неработен ден, дали се знае испитите што се на тој ден дали се преместени на друг датум?
 
Член од
6 август 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ima li nekoj prasanja ili testovi po statistika i ekonomika na pretprijatie ili mozna kombinacija,zs ovie gore ne se otvaraat...VE MOLIME ZA POMOS.VI BLAGODARAM ODNAPRED
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Ke mi kaze nekoj koga bese prijavuvanjeto na ispiti za avgust-septemvriskata sesija?
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
треба сега да се запишувам и слушам другари зборат муабети у стил "за у која квота ке пријавуваш државна или приватна??" Сакав да прашам дали стварно има таква глупост или си се дели тоа автоматски пример ако примаат 100 души во државна 101виот директно си иде у приватна....пошто ако е стварно со пријавување така, ондак некој со појак просек од страв ке пријави у приватна а некој похрабар послаб ке пријави у државна и ете ви неправда :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ke mi kaze nekoj koga bese prijavuvanjeto na ispiti za avgust-septemvriskata sesija?
Не знам точно, ама сигурно најдоцна беше почетокот на јули.

--- надополнето ---

треба сега да се запишувам и слушам другари зборат муабети у стил "за у која квота ке пријавуваш државна или приватна??" Сакав да прашам дали стварно има таква глупост или си се дели тоа автоматски пример ако примаат 100 души во државна 101виот директно си иде у приватна....пошто ако е стварно со пријавување така, ондак некој со појак просек од страв ке пријави у приватна а некој похрабар послаб ке пријави у државна и ете ви неправда :D
Нема такво нешто... само има опција, нешто како дали доколку те примат во приватна тоа ќе ти претставува проблем.
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
aj ve molam nekoj od kolegite koj ima polozeno e-biznis da mi kaze sto i kako se pagja na ispit?dali e tesko i na sto trebe da se zadrzime poveke...dali e dovolno da se sprema ospit dokolku se naucat samo prezentaciite?ke vi bidam mnogu blagodaren... :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom