Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Дали ке може некој од постарите колеги кој го слушал предметот Банкарство,да ми каже некои информации околу тој предмет,бидејќи го има како изборен во зимскиот семестар...Тежок ли е и какви се професотитее?
:pipi:
Предметот е доста интересен, прв колоквиум е повеќе историјат на банкарството, а кај вториот дел вистински се запознаваш со банкарството. Се паѓаат доста прашања од либро но мора добро да го знаеш материјалот за полагање. Преку колоквиуми полагањето е преку шифрарник, а на испит е со пишување.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
ај некој што е добро информиран нека ми разјасни нешто: ако сега во август не положам математика, дали тоа значи дека еден предмет од втора година не можам да слушам (заради тоа што слушам еден предмет од прва ) или не е точно ова ? си се запишуваат сите предмети од втора и плус математика ????:toe:
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
ај некој што е добро информиран нека ми разјасни нешто: ако сега во август не положам математика, дали тоа значи дека еден предмет од втора година не можам да слушам (заради тоа што слушам еден предмет од прва ) или не е точно ова ? си се запишуваат сите предмети од втора и плус математика ????:toe:
ve molam koj znae da objasni i mene me interesira ova :)
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
ај некој што е добро информиран нека ми разјасни нешто: ако сега во август не положам математика, дали тоа значи дека еден предмет од втора година не можам да слушам (заради тоа што слушам еден предмет од прва ) или не е точно ова ? си се запишуваат сите предмети од втора и плус математика ????:toe:
Си ги запишуваш сите предмети плус математика, сигурно. :toe:
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Си ги запишуваш сите предмети плус математика, сигурно. :toe:

Не, не. Еден предмет од 1 семестар нема да можеш да запишеш, бидејки на негово место ке го слушаш математика. Сигурно е така. Бев присутна кога продеканот објаснуваше за тоа.:smir:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Не, не. Еден предмет од 1 семестар нема да можеш да запишеш, бидејки на негово место ке го слушаш математика. Сигурно е така. Бев присутна кога продеканот објаснуваше за тоа.:smir:
И јас бев присутен кога збореше али не ми е јасно на пример ми останал статистика тој е од летен семестар дали ке може да се полага и во јануари ...
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Не, не. Еден предмет од 1 семестар нема да можеш да запишеш, бидејки на негово место ке го слушаш математика. Сигурно е така. Бев присутна кога продеканот објаснуваше за тоа.:smir:
tnx:smir:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
И јас бев присутен кога збореше али не ми е јасно на пример ми останал статистика тој е од летен семестар дали ке може да се полага и во јануари ...
ќе си полагаш у јануари, ако не го положиш тогаш запишуваш предмет помалку у летен семестар.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Дали од следната година ќе иаме право да си бираме изборен предмет од сите 105 или само од 5те што одговараат на соодветниот смер?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
И мене ме интересира ова, бидејќи во трет семестар сакам да изберам социологија а во прирачникот не е предвидена за втора година.
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Знае некој дали презапишување предмет важи и за тие што се по стара програма или тоа се однесува само на тие по нова програма што се?
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
Дали од следната година ќе иаме право да си бираме изборен предмет од сите 105 или само од 5те што одговараат на соодветниот смер?
mislam deka ke bide isto kako i minatata godina, od istite 100tina predmeti da si izbereme. otvori na stranata na fakultetot, izberi si go departmanot i ke si vides koi ti se zadolzitelni a koi mozes da gi zemes kako izborni.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
На страната за економски пишува дека може од сите да се избере ама пред некое време синмав од истата страна нови додипломски каде за секој смер си имаше посебни изборни предмети и само за прва беа исти
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
јас од некаде добив информација дека дури и со 96поени не примале па затоа се исплашив. Инаку со 96 и на медицина примаат во државна а камоли на економски :vozbud::salut:
Da ne te razocaram ama jas so 93 poeni sum vo privatna kvota,ama zavisi koi predmeti si polagala za matura i kade si zavrsil sredno:) Ama stom ovaa godina se prosireni kvotite nemas gajle :))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom