Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
bev denes da go zamolam Ljubisa osnovi na smetkovodstvo da me pusti za 1 poen..mi rece da dojdam u cetvrtok...ke me pushti,ili samo me vozi ?:D:D:D
Хахаха колега да не те разочарувам, вака на еден другар исто му правеше, 3-4 пати му вика дојди за 1на недела, после тоа дојди за 2-3 недели и на крај не го пушти, ова беше во јануари така да незнам можеби ќе те пушти. :)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
некој да не има скрипти деловна ? ако има таков нека биде љубезен и нека остави линк:smir:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Хахаха колега да не те разочарувам, вака на еден другар исто му правеше, 3-4 пати му вика дојди за 1на недела, после тоа дојди за 2-3 недели и на крај не го пушти, ова беше во јануари така да незнам можеби ќе те пушти. :)
a ja bev tolku ubeden deka ke me pushti :(:( ipak fala kolega :))))
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
http://www.dodaj.rs/f/1Z/4z/3fQpDrpp/mat-isp-pras-255.docx

чекам фала за ова :vozbud:

ако има уше некој нешто дајте споделете
Ќе ти кажев фала да работеше линков нешто не е во ред можеби зашто имаш 2007 Microsoft Office и во docx екстензија го дава :S . Може да го зачуваш како doc па после пак да го уплоадираш???????

--- надополнето ---

lil_miss напиша:
Ќе ти кажев фала да работеше линков нешто не е во ред можеби зашто имаш 2007 Microsoft Office и во docx екстензија го дава :S . Може да го зачуваш како doc па после пак да го уплоадираш???????
Се снајдов.. :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Ќе ти кажев фала да работеше линков нешто не е во ред можеби зашто имаш 2007 Microsoft Office и во docx екстензија го дава :S . Може да го зачуваш како doc па после пак да го уплоадираш???????

--- надополнето ---


Се снајдов.. :)

И пак не му кажа фала :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Прегледај го приврзокот 30174

Ви упатува шмеќерски поздрав за утре.
???????? :uvo::nesvest::uvo:

Ќе ти кажев фала да работеше линков нешто не е во ред можеби зашто имаш 2007 Microsoft Office и во docx екстензија го дава :S . Може да го зачуваш како doc па после пак да го уплоадираш???????

Се снајдов.. :)
Гледаш ГогоМкСк ти крив што они уште имаат Office 2003 :)
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Не не јас викам се што си е постаро од тие програми е понекомплицирано тапа ми е новиот Word. Негооо од тој документот што го даде колегата ГогоМкСк фали една задача која ќе ја дополнам....
Proizvodstvoto vo prvite tri meseci od godinata se odvivalo po princip na geometriska progresija, pri sto e ostvareno vkupno proizvodstvo od 26 kilogrami. Ako proizvodstvoto vo prviot mesec se zgolemi za 1kg vo vtoriott za 6kg a tretiot za 3 kg vo toj slucaj proizvodstvoto vo prvite rti meseci od godinata ke se odviva po princip na aritmeticka progresija da se odredi proizvedenata kolicina vo prvite tri meseci od godinata ako proizvodstvoto se odvivalo po princip na : a) geometriska i b) aritmeticka progresija.
Ајде сега некој ако знае нека ја реши зашто ја благе везе неам како би се решила :S
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
Може се лажам ама некој на форумов рече дека ке даде прашања што паднале на испит по Економика на претпријатие, така? :)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
93 за у државна квота?
Аман што прашуваш, од кај да знаеме ние,па размисли малку. Се зависи од тоа колку души и со колку бодови ке конкурираат на смерот на кој што ти ке се запишеш, а и колку ке примаат во државна квота .Пр. со 93 бода можеш да влезеш во државна квота на смерот економија, а на е-бизнис не можеш што значи нема конкретно дадени бодови за влез во државна, приватна квота и.т.н..Се надевам дека сега сфати . :pipi:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ај не го напаѓајте одма, има луѓе што можат да му одговорат и помогнат, еве јас гледам на гравчиња и викаат дека ќе се запишеш во државна квота:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom