Економски факултет- Штип

  • Креатор на темата AFI
  • Време на започнување

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Вака, ми дојде идеја да запишам економски факултет на дисперзираните студии во Струмица, најверојатно финансиски менаџмент. Ме интересира дали ако се запишам вонредно ќе можам да полагам колоквиуми или директно на испит и со плаќањето дали ќе имам некои попусти бидејќи би ми бил втор факултет? :icon_lol:
 
A

aye

Гостин
Ако си вонредно само на испит одиш, а за попуст не знам дали ти следува т.е воопшто не знам дали има, обично тоа беше ако паралелно си на два факултета вториот државата ти го плаќа, е сега дали е уште така не знам.
 
Член од
25 август 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Има ли ја онлајн книгата по Јавни Финансии? Неможам да ја најдам на е-библиотека :unsure: (Предава ми Стеван Габер)
 
Член од
21 мај 2016
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво на сите.
Ние сме тим кој изработува различни видови на трудови, со цел на ви помогнеме на вас учениците и студентите. Нудиме изработка на:
- Магистерски трудови
- Специјалистички трудови
- Дипломски трудови
- Семинарски трудови
- Проектни задачи
- Изработка на CV + Мотивационо писмо
- Мини есеи и истражувачки проекти
- Табеларно прокажување на податоци
- Power point Презентации
- Биснис планови за средни училишта и факултети
- Анализа на случај
- Спроведување на истражување
- Трудови на слободна тема
- Анкетни листови
- Прашалици
Сите кои се заинтересирани треба да не контактираат на следниот линк (фб страна) :
ЛИНК
 
Член од
23 март 2012
Мислења
34
Поени од реакции
35
Здраво колеги.
Дали некој од вас го има избрано предметот Етика како универзитетски изборен предмет и ако има учено од книгата од Ферид Мухиќ и Златко Жоглев, од која до која страна треба да се учи?
Благодарам. :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
здраво колеги некои прашања за прв колоквиум стратегиски менаџмент
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
61
Поени од реакции
0
Здраво колеги!
Некои прашања за прв колоквиум по банакарски менаџмент???
 
Член од
4 април 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Колеги дали има некој прашања за прв колоквиум од проф.Габер по Осигурување ?
 

JKK

Член од
12 август 2017
Мислења
11
Поени од реакции
3
Здраво луѓе нов сум на форумов, имам прашање доколку некој би можел да ме советува. Значи еве ви линк до новите наставни програми на Економски Факултет https://drive.google.com/file/d/0B8D6d_GaI_2ZQUtoV05sbkdka2M/view?usp=sharing

Ги прикачив на гугл драјв бидејќи тука не ми дозволуваше да ги прикачам. Се двоумам помеѓу Финансии и Бизнис Економија, но незнам за кој смер да се одлучам. Уписите почнуваат во понеделник така да супер би било некој ако може да ме советува до тогаш. Благодарам.

Јас веќе имам завршено еден факултет, но сакам да завршам и Економски, моментално имам своја мала аутсорсинг компанија но и работам како фриленсер со неколку capital investment advisers компании во Њујорк. Воглавно кои смер би го препорачале што повеќе ми одговорал за работа во вакви фирми кои се занимаваат со publicly traded companies, инвестирање, анализирање и слично. Финансии, Бизнис Економија или пак можеби Претприемништво? Но мислам дека нај би ми одговарала една од следниве Бизнис Економија или Финансии.
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво друштво,
би сакал да прашам дали овде има некој кој бил на магистерски студии на Универзитет Гоце Делчев во Штип, а притоа добил и ангажман како демостратор. Доколку да, би сакал да ми сподели повеќе информации за тоа колкав е хонорарот за таквиот ангажман. Може и во порака, не е проблем. Фала однапред :)
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, дали некој има полагано писмено осигурување кај Фотов да ми каже нешто поконкретно околу структурата на испитот? Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom