Едноставна апликација за телефони...

Н

невидливио

Гостин
Здраво,
Ми треба совет во врска со апликација.
Проектот не е за пари и е една најосновна апликација за на таблет или мобилен (преферирам андроид) набрзина да видам одредени податоци кои претходно сум ги спремил без да барам по интернет.
Ме интересира кај можам да најдам добар туториал или програм со кој би ја направил апликацијата.

Би требало да изгледа вака. Отприлика како ПДФ документ ама сакам да е во вид на апликација за мобилен да изгледа пофенси.

1. На првата страна е содржина каде може да кликнам на некој наслов или поднаслов и ме носи на тоа што сакам да прочитам
2. Пребаруванје по клучни зборови
3. Текст или слиики, значи тоа што треба да прочитам откако ке кликнам на налсов или клучен збор.


Од компјутери не се разбирам премногу, пред неколку години додуша со едни колеги успешно направивме еден програм во Паскал и тоа е се од напредни работи што ги знам од компјутери.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.071
Поени од реакции
3.460
Здраво,
Ми треба совет во врска со апликација.
Проектот не е за пари и е една најосновна апликација за на таблет или мобилен (преферирам андроид) набрзина да видам одредени податоци кои претходно сум ги спремил без да барам по интернет.
Ме интересира кај можам да најдам добар туториал или програм со кој би ја направил апликацијата.

Би требало да изгледа вака. Отприлика како ПДФ документ ама сакам да е во вид на апликација за мобилен да изгледа пофенси.

1. На првата страна е содржина каде може да кликнам на некој наслов или поднаслов и ме носи на тоа што сакам да прочитам
2. Пребаруванје по клучни зборови
3. Текст или слиики, значи тоа што треба да прочитам откако ке кликнам на налсов или клучен збор.


Од компјутери не се разбирам премногу, пред неколку години додуша со едни колеги успешно направивме еден програм во Паскал и тоа е се од напредни работи што ги знам од компјутери.
Не знам што би ти одговориле ние што не може гугл. Имаш буквално туторијал за се и сешто на нет.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
125
Поени од реакции
48
Хмм, ако тие за барање на Гугл, имаш Хром за мобилни, башка и еден куп други прелистувачи за мобилен. Фајрфокс, Опера...
 
На врв Bottom