Една рап трака дневно

  • Креатор на темата dobramuzika
  • Време на започнување

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.473
Поени од реакции
16.083
Највеќе за српскиот рап придонесоа Београдски Синдикат, Прти Бее Гее, ЦИА; Ша-Ила, Бед Копи и индивидуално Ѓус и уште некои рапери на кои не можам да се сетам, иако за Ѓус ми е тешко тоа да го кажам, ама факт е. Се ова срање кое го издаваат сега мс сељак, јала, бубамара и остали не е за спомнување. Инаку поздрав со една српска олд скул рап песма да не биде целиот пост оф-топик.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.524
Поени од реакции
21.372
Мене воопшто не ми пречи да видам како некој се продал.
Ама да оставил нешто зад себе да можеме да кажеме дека ете бил рапер.
Нормално сака кеш, мора малце да завива.
Ама да завива од сам старт на кариера, без ниту една рап трака...неможе да е рапер!?

П.С. За мене и Струка би влегол во таа категорија.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.050
Поени од реакции
12.936
abe kakov deniro, samoto ime ti kazhuva deka se shabani :) kako i da e koga stanuva za srpski rap drzhte i ne popushtajte ;)
Многу грешиш за Дениро, најверојатно не си го слушал, па затоа вака судиш по самото име. За текстови според мене е во топ3 на балканот, еве ако немаш чуено


Да споредуваме песнава ти што си ја постирал, и оваа мојава, мислам нема резон. Ако случајно не те интересираат песни на подлабоки тематики, и повеќе си за чил ствари, тогаш нешто слично само поквалитетно од ова прават Psihoaktiv Trip.[DOUBLEPOST=1553902970][/DOUBLEPOST]
Највеќе за српскиот рап придонесоа Београдски Синдикат, Прти Бее Гее, ЦИА; Ша-Ила, Бед Копи и индивидуално Ѓус
За српски рап би ги додал и: Marchelo, Vip, Deniro
а вреди да се напоменат и: Mcn, Eldorado, Sale Tru итн
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.473
Поени од реакции
16.083
Многу грешиш за Дениро, најверојатно не си го слушал, па затоа вака судиш по самото име. За текстови според мене е во топ3 на балканот, еве ако немаш чуено


Да споредуваме песнава ти што си ја постирал, и оваа мојава, мислам нема резон. Ако случајно не те интересираат песни на подлабоки тематики, и повеќе си за чил ствари, тогаш нешто слично само поквалитетно од ова прават Psihoaktiv Trip.[DOUBLEPOST=1553902970][/DOUBLEPOST]

За српски рап би ги додал и: Marchelo, Vip, Deniro
а вреди да се напоменат и: Mcn, Eldorado, Sale Tru итн
Леле како го заборавив Марчело. Момакор е голем интелектуалец, има завршено факултет по книжевност мислам. Инаку оваа соработка со Едо би им ја пуштал на сите народи не само во Балканов, туку и во светов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom