Една рап трака дневно

  • Креатор на темата dobramuzika
  • Време на започнување
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280

Дечково е по потекло од Косово моментално е многу слушан во Германија и оваа песна направи вистински бум.
Катастрофа брат. :D
Али ништо чудно да направила бум, сега ваквите песни направија партали. Не е битен flow, само добар бит, коли и курви...и газиш сигурно.
Оној Coby слушам пред некој ден, направил песна нешто со/за Аца Лукас.
Гледаност неколку милиони...:facepalm:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не е битен flow, само добар бит, коли и курви...и газиш сигурно.
Оној Coby слушам пред некој ден, направил песна нешто со/за Аца Лукас.
Гледаност неколку милиони...:facepalm:
Тоа е брат... Такво време дојде, ваков начин да биде тренд. Ако сакаш прегледи,пари,настапи мора да си го продадеш образот и да се прилагодиш на тоа што се бара.
Кога ќе ми текне дека мрсулковци како синот на Лукас денеска имаат повеќе прегледи и настапи од една величина како Џус, ми се кења..
Се е у курац заминато..
 
D

dobramuzika

Гостин
Тоа е брат... Такво време дојде, ваков начин да биде тренд. Ако сакаш прегледи,пари,настапи мора да си го продадеш образот и да се прилагодиш на тоа што се бара.
Кога ќе ми текне дека мрсулковци како синот на Лукас денеска имаат повеќе прегледи и настапи од една величина како Џус, ми се кења..
Се е у курац заминато..
i dzhus e zaminat :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Тоа е брат... Такво време дојде, ваков начин да биде тренд. Ако сакаш прегледи,пари,настапи мора да си го продадеш образот и да се прилагодиш на тоа што се бара.
Кога ќе ми текне дека мрсулковци како синот на Лукас денеска имаат повеќе прегледи и настапи од една величина како Џус, ми се кења..
Се е у курац заминато..
Чекај, тој Coby му е син?
Не го знам ликот, незнам ни дали е Цоби или Коби.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Чекај, тој Coby му е син?
Не го знам ликот, незнам ни дали е Цоби или Коби.
Не не, друг му е син, поарно да не знаеш. :pos:
Одма ќе почни да ти се кења, ко ќе видиш какви опиноци имаат милионски прегледи .
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Чекај, тој Coby му е син?
Не го знам ликот, незнам ни дали е Цоби или Коби.
Не брат каков син не му е ништо.
Песнава на овој од Косово е повеќе трап него рап.А инаку ако дискутираме за тоа подобро би било да не дискутираме :D

И јас не слушав трап некаде до пред 1 година бев оноа реал рап ама јбг се продадов :icon_mrgr:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785

Дечково е по потекло од Косово моментално е многу слушан во Германија и оваа песна направи вистински бум.
Реално оваа песна не би ја пуштил ни на душман.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
andrej lukas napisi na yt
Lele ne e mozhno ova... :D
jas ne sum imal pojma deka ova postoi.
Pa od strana mi se pojavi i ushte edna shabanska pesna, nekoja vrti vrti... zarem stvarno ova se slusha vo Srbija?
Katastrofa. Si mislev onie postarine bile shabani, ama mladive shto sledat se ushte pogolemi seljaci...
Jbg, kje si slushame stara muzika i kje se nadevame deka nekogash kje im se stavi kraj na vakvite mrmljachki pesni cii tekstovi sodrzat 4 zbora, BMW i kurva po tanga na spotot.:confused:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Џус дека се продаде е точно и тоа на велико, ама дека има повеќе напраено за рапот од Јала и особено од Буба, тоа е кристално јасно. Ако е така и Дениро, МЦН и Марлон Брутал имаат комерцијала отидено, слушајте тоа старото што вреди и имаат тежина текстовите, и таа слика нека ви биде секогаш за нив. Ако респектираме некого за тоа дали останал тврдокорно до крај или се продал, тогаш цело време ќе треба да се разочаруваме.
 
D

dobramuzika

Гостин
Џус дека се продаде е точно и тоа на велико, ама дека има повеќе напраено за рапот од Јала и особено од Буба, тоа е кристално јасно. Ако е така и Дениро, МЦН и Марлон Брутал имаат комерцијала отидено, слушајте тоа старото што вреди и имаат тежина текстовите, и таа слика нека ви биде секогаш за нив. Ако респектираме некого за тоа дали останал тврдокорно до крај или се продал, тогаш цело време ќе треба да се разочаруваме.
abe kakov deniro, samoto ime ti kazhuva deka se shabani :) kako i da e koga stanuva za srpski rap drzhte i ne popushtajte ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom