Една рап трака дневно

  • Креатор на темата dobramuzika
  • Време на започнување
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Не разбирам скоро ништо,ама добро ми годи за домашна петочна атмосфера:)
Widzew kurwa:D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Мојата чудесна земја ко брод е - тоне,
народот е жртва зошто секој капетан е Корлеоне.
Ако пропаѓаш ќе ти се сити,
работата им зависи од редовност на митинг.


 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.407
Мојата чудесна земја ко брод е - тоне,
народот е жртва зошто секој капетан е Корлеоне.
Ако пропаѓаш ќе ти се сити,
работата им зависи од редовност на митинг.


Малце оф-топик ама поврзано со песнава.
Значи вика дека модерните комити биле во затвор. :eek:
Јас сум сигурен дека мисли на некои од негова населба, како Нинџа и Кољо...ама сериозно, они сега станаа херои?
Гледам пред некој ден сите шернуваат слика како Кољо ќе лежел 15 години за Македонија. Are you guys fucking serious? Лежел за Македонија....пфф, муабети од брат му и другарите.
Најголемите олоши во Автокоманда сега се величат и не би ме чудело да со промена на власт они добијат и некоја улога во нашето општество. :tapp:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Малце оф-топик ама поврзано со песнава.
Значи вика дека модерните комити биле во затвор. :eek:
Јас сум сигурен дека мисли на некои од негова населба, како Нинџа и Кољо...ама сериозно, они сега станаа херои?
Гледам пред некој ден сите шернуваат слика како Кољо ќе лежел 15 години за Македонија. Are you guys fucking serious? Лежел за Македонија....пфф, муабети од брат му и другарите.
Најголемите олоши во Автокоманда сега се величат и не би ме чудело да со промена на власт они добијат и некоја улога во нашето општество. :tapp:
Многу е оф-топик ова, не е малку, ама да се надоврзам. Прилично сум сигурен дека под Комити мисли нова генерација борци што си ја сакаат државата и што не трпат неправди, односни ги имаат карактеристиките на оригиналните Комити, а не на членови на навивачка група, ако алудираше на тоа. Јас искрено појма немам кои се овие Нинџа и Кољо, ниту што правеле, па не можам да потврдам дали за нив е стихот, и какви се односите меѓу Алфа и нив двајца.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.407
Многу е оф-топик ова, не е малку, ама да се надоврзам. Прилично сум сигурен дека под Комити мисли нова генерација борци што си ја сакаат државата и што не трпат неправди, односни ги имаат карактеристиките на оригиналните Комити, а не на членови на навивачка група, ако алудираше на тоа. Јас искрено појма немам кои се овие Нинџа и Кољо, ниту што правеле, па не можам да потврдам дали за нив е стихот, и какви се односите меѓу Алфа и нив двајца.
Сигурно не е за н.г. Комити. Он сака да ги преслика Нинџа и Кољо и останатите осудени за настаните од 27ми Април како херои. OMG.
Среќа што денес има интернет, па се надевам дека после 100 години нема да има школо во РСМ што ќе го носи името на Нинџа или пак недај боже Кољо.
Верувај дека се доста блиски овие гореспоменатите со изведувачот на песнава.
Али ајт, да не забегуваме...нема простор за политика во темава.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.539

Дечково е по потекло од Косово моментално е многу слушан во Германија и оваа песна направи вистински бум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom