Еден ист сон

Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
Баш ми текна сега, кога бев дете и ќе се разболев температура или што било, сум сонувал еден ист сон (мање више како кошмар) демек сум одел по некоја уличка тука низ маало, па после некој реди дискови,... и кога и да сум се разбудел од сонот сум плачел сум липтал, страшно страшно никогаш не сум разбрал што бил сонот
Некој знае да го објасни ова дали е некоја посебна појава или?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Баш ми текна сега, кога бев дете и ќе се разболев температура или што било, сум сонувал еден ист сон (мање више како кошмар) демек сум одел по некоја уличка тука низ маало, па после некој реди дискови,... и кога и да сум се разбудел од сонот сум плачел сум липтал, страшно страшно никогаш не сум разбрал што бил сонот
Некој знае да го објасни ова дали е некоја посебна појава или?
Мемории од некој друг живот :)
Ако земеме дека претоставката на Сидарта е на место за сонување на ист сон.
Има едно дело Jataka Tales каде ги имаат опишано животите на Буда како човек и како животно, се базира на еден тип на медитација, како хипнотичка регресија. Опиши го сонот убаво.
 
Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
Не е никаква појава, нема за што да се секираш.
Не би рекол, незнам.
Мемории од некој друг живот :)
Ако земеме дека претоставката на Сидарта е на место за сонување на ист сон.
Има едно дело Jataka Tales каде ги имаат опишано животите на Буда како човек и како животно, се базира на еден тип на медитација, како хипнотичка регресија. Опиши го сонот убаво.
Па сега да го опишам убаво сонот ми се има последен пат десено пред 13 години, таму негде.
Најдетално што можам да запамтам е неколку слики како одам по булевар некој и потоа некој трет лик како реди цедиња и од таму се прекинува, или само толку памтам...
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
71
Поени од реакции
52
Баш ми текна сега, кога бев дете и ќе се разболев температура или што било, сум сонувал еден ист сон (мање више како кошмар) демек сум одел по некоја уличка тука низ маало, па после некој реди дискови,... и кога и да сум се разбудел од сонот сум плачел сум липтал, страшно страшно никогаш не сум разбрал што бил сонот
Некој знае да го објасни ова дали е некоја посебна појава или?
a zs si tolku "opsednat" so toj son /.. stoima tuka od "posbna pojava" .. nema nikakvi posebni pojavi nitu nestoznaci osven obicen son
 
Член од
29 јули 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Емоции и стрес: Можеби сте биле под силен стрес или имале емоции кои се субјективни и сложени. Сонувањето може да биде начин за процесирање на овие чувства. Носталгија: Вашето сонување може да биде поврзано со сеќавања од вашето детство или периоди во кои сте биле посетени од сакање или потреба да го преживеете тоа. Стравови или неразрешени прашања: Во некои случаи, сновите можат да го прикажат нашето несвесно обидување да се справиме со стравови или неразрешени прашања во нашиот живот. Влијание на околнината: Некои детали или сцени во соновите можат да бидат предизвикани од нешто што сте го виделе, прочитале или слушнале пред да заспиете. Физичко здравје: Сонувањето може да биде поврзано со физички состојби или здравствени проблеми, како што е температурата што сте ја искусиле во тој период.
 
Член од
29 јули 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Емоции и стрес: Можеби сте биле под силен стрес или имале емоции кои се субјективни и сложени. Сонувањето може да биде начин за процесирање на овие чувства. Носталгија: Вашето сонување може да биде поврзано со сеќавања од вашето детство или периоди во кои сте биле посетени од сакање или потреба да го преживеете тоа. Стравови или неразрешени прашања: Во некои случаи, сновите можат да го прикажат нашето несвесно обидување да се справиме со стравови или неразрешени прашања во нашиот живот. Влијание на околнината: Некои детали или сцени во соновите можат да бидат предизвикани од нешто што сте го виделе, прочитале или слушнале пред да заспиете. Физичко здравје: Сонувањето може да биде поврзано со физички состојби или здравствени проблеми, како што е температурата што сте ја искусиле во тој период. My AARP Medicare
Колку прекрасен пост беше ова. Никогаш не сум видел ваков корисен пост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom