Египет

Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Ајде да споделиме искуство од летовање во Египет,Хургада. Гледам понуди по агенцииве слично како за во Турција алл инкл.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Не оди у Египет, моментално ,верувај ми ...Ситуацијата е лоша таму ....Гледај Либан,Израел ....Ако сакаш така нешо,или Тунис,Алжир ...
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
во лето во Египет е е многу влажно, не дека толку е жешко , колку што е влажно
види прогноза за периодот во кој што сакаш да одиш/одите


Јас бев во јануари, се капевме во црвеното море и можеш да шеташ по тенки алишта
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Не оди у Египет, моментално ,верувај ми ...Ситуацијата е лоша таму ....Гледај Либан,Израел ....Ако сакаш така нешо,или Тунис,Алжир ...
Што знам за ситуацијата, ваљда не се мрднати агенцииве да форсираат


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
во лето во Египет е е многу влажно, не дека толку е жешко , колку што е влажно
види прогноза за периодот во кој што сакаш да одиш/одите


Јас бев во јануари, се капевме во црвеното море и можеш да шеташ по тенки алишта
Јас можам почеток на август, гледам помеѓу турција и египет дури и поефтини аранжмани има за египет во тој период

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Пред многу години бев во Хургада за нова година!
Све Ок, освен фингирани(местени) екскурзии, нема кој знае што да се види! Луксор секоја чест, Долината на Фараоните и да се бањате ви останува, морето е Ок, ама градот е мизерија, у боја!
Може затоа што фатив некој вирус, па пола одмор ми беше со треска и температура, таков и впечаток ми остави Хургада.
Од друга страна, Каиро и една возрасна госпоѓа(бабичка да не речам) ми дадоа можност да го памтам Египет по добро!
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
Може да
Пред многу години бев во Хургада за нова година!
Све Ок, освен фингирани(местени) екскурзии, нема кој знае што да се види! Луксор секоја чест, Долината на Фараоните и да се бањате ви останува, морето е Ок, ама градот е мизерија, у боја!
Може затоа што фатив некој вирус, па пола одмор ми беше со треска и температура, таков и впечаток ми остави Хургада.
Од друга страна, Каиро и една возрасна госпоѓа(бабичка да не речам) ми дадоа можност да го памтам Египет по добро!
Може да се бања човек во декември во Египет? Гледам просечна е 18Ц во Каиро. Сакам да одам во Јануари/Декември
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.095
Поени од реакции
3.464

Kajgana Shop

На врв Bottom