Египет

Член од
23 август 2009
Мислења
167
Поени од реакции
20
Ајде да споделиме искуство од летовање во Египет,Хургада. Гледам понуди по агенцииве слично како за во Турција алл инкл.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.760
Поени од реакции
5.435
Не оди у Египет, моментално ,верувај ми ...Ситуацијата е лоша таму ....Гледај Либан,Израел ....Ако сакаш така нешо,или Тунис,Алжир ...
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
367
Поени од реакции
73
во лето во Египет е е многу влажно, не дека толку е жешко , колку што е влажно
види прогноза за периодот во кој што сакаш да одиш/одите


Јас бев во јануари, се капевме во црвеното море и можеш да шеташ по тенки алишта
 
Член од
23 август 2009
Мислења
167
Поени од реакции
20
Не оди у Египет, моментално ,верувај ми ...Ситуацијата е лоша таму ....Гледај Либан,Израел ....Ако сакаш така нешо,или Тунис,Алжир ...
Што знам за ситуацијата, ваљда не се мрднати агенцииве да форсираат


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2009
Мислења
167
Поени од реакции
20
во лето во Египет е е многу влажно, не дека толку е жешко , колку што е влажно
види прогноза за периодот во кој што сакаш да одиш/одите


Јас бев во јануари, се капевме во црвеното море и можеш да шеташ по тенки алишта
Јас можам почеток на август, гледам помеѓу турција и египет дури и поефтини аранжмани има за египет во тој период

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.674
Пред многу години бев во Хургада за нова година!
Све Ок, освен фингирани(местени) екскурзии, нема кој знае што да се види! Луксор секоја чест, Долината на Фараоните и да се бањате ви останува, морето е Ок, ама градот е мизерија, у боја!
Може затоа што фатив некој вирус, па пола одмор ми беше со треска и температура, таков и впечаток ми остави Хургада.
Од друга страна, Каиро и една возрасна госпоѓа(бабичка да не речам) ми дадоа можност да го памтам Египет по добро!
 
На врв Bottom