Евтини авионски карти

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Ако може некој да ми каже колку се цените на авионските летови од Софија, Солун до Амстердам, да кажеме од 20 Јуни до 24 Јуни враќање.

Благодарам однапред. :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.939
Ако може некој да ми каже колку се цените на авионските летови од Софија, Солун до Амстердам, да кажеме од 20 Јуни до 24 Јуни враќање.

Благодарам однапред. :)
Ова ти е една варијанта од Софија, со Луфтханза, ама за враќање имаш 12часа чекање во Франкфурт, ако не ти е проблем време, таман ќе си го прошеташ и Франкфурт. 172 евра

13:30
ср 20 јуни
Sofia, Bulgaria
SOF - Vrazhdebna
14:55
ср 20 јуни
Frankfurt am Main, Germany
FRA - Frankfurt Intl Airport
Време за трансфер 6h 05m
21:00
ср 20 јуни
Frankfurt am Main, Germany
FRA - Frankfurt Intl Airport
22:10
ср 20 јуни
Amsterdam, Holandia
AMS - Schiphol
Вр'штане
20:05
нд 24 јуни
Amsterdam, Holandia
AMS - Schiphol
21:15
нд 24 јуни
Frankfurt am Main, Germany
FRA - Frankfurt Intl Airport
Време за трансфер 12h 35m
09:50
пн 25 јуни
Frankfurt am Main, Germany
FRA - Frankfurt Intl Airport
13:00
пн 25 јуни
Sofia, Bulgaria
SOF - Vrazhdebna


За 202 евра имаш директен, подобра варијанта

202 EUR
Цена за билета вклјучително и летиштните такси

Тр'гване
Час и мјасто на излитане (местно време)Час и мјасто на пристигане (местно време)
07:30
ср 20 јуни​
Sofia, Bulgaria
SOF - Vrazhdebna
09:20
ср 20 јуни​
Amsterdam, Holandia
AMS - Schiphol
Вр'штане

10:40
нд 24 јуни​
Amsterdam, Holandia
AMS - Schiphol
14:10
нд 24 јуни​
Sofia, Bulgaria
SOF - Vrazhdebna
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Ова ти е една варијанта од Софија, со Луфтханза, ама за враќање имаш 12часа чекање во Франкфурт, ако не ти е проблем време, таман ќе си го прошеташ и Франкфурт. 172 евра

13:30
ср 20 јуни
Sofia, Bulgaria
SOF - Vrazhdebna
14:55
ср 20 јуни
Frankfurt am Main, Germany
FRA - Frankfurt Intl Airport
Време за трансфер 6h 05m

21:00
ср 20 јуни
Frankfurt am Main, Germany
FRA - Frankfurt Intl Airport
22:10
ср 20 јуни
Amsterdam, Holandia
AMS - Schiphol
Вр'штане
20:05
нд 24 јуни
Amsterdam, Holandia
AMS - Schiphol
21:15
нд 24 јуни
Frankfurt am Main, Germany
FRA - Frankfurt Intl Airport
Време за трансфер 12h 35m

09:50
пн 25 јуни
Frankfurt am Main, Germany
FRA - Frankfurt Intl Airport
13:00
пн 25 јуни
Sofia, Bulgaria
SOF - Vrazhdebna


За 202 евра имаш директен, подобра варијанта


202 EUR
Цена за билета вклјучително и летиштните такси

Тр'гване
Час и мјасто на излитане (местно време)Час и мјасто на пристигане (местно време)
07:30
ср 20 јуни

Sofia, Bulgaria
SOF - Vrazhdebna
09:20
ср 20 јуни

Amsterdam, Holandia
AMS - Schiphol

Вр'штане

10:40
нд 24 јуни

Amsterdam, Holandia
AMS - Schiphol
14:10
нд 24 јуни

Sofia, Bulgaria
SOF - Vrazhdebna
Благодарам за одговорот, ама ги видов веќе овие понуди :). Мислев на карти од нискобуџетните авиокомпании. :)
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Бев денес во туристичка агенција преку која аплицирав за work&travel програма за летово и ми рекоа дека доста се поскапени билетите за разлика од минатата година. Лани летав Софија-Рим-Бостон за 639 евра повратна (23 мај поаѓање - 9 септември враќање) со Алиталија. Сега рекоа дека се движат од 750 до 850 евра, најефтина варијанта било Скопје-Виена-Њујорк за 714 евра преку Аустриан Ерлајнс (?) па потоа на дополнителен трошок до Бостон (бус/воз). Другар кој оди преку друга туристичка агенција, исто на W&T програма, ќе лета преку Алиталија на релација Софија - Рим - Бостон за 660 евра повратна (поаѓа некаде 15ти јуни, враќање при крај на септември). Е сега, јас барав низ нет и на алиталија сајтот ама не ми се појави ништо поефтино од 1050ина долари (~800 евра).
Значи замолувам некој поупатен да ми помогне при наоѓање колку што е можно поефтина варијанта за летање до Бостон. Би се нафатил да тргнам од Софија или Скопје, преку 1 до макс. 2 промени на авион, поаѓање 21 мај - враќање околу 25ти септември (флексибилно е поаѓање/враќање за плус/минус 3 дена). Без разлика која е авиокомпанијата. Благодарам :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.835
Поени од реакции
1.129
Бев денес во туристичка агенција преку која аплицирав за work&travel програма за летово и ми рекоа дека доста се поскапени билетите за разлика од минатата година. Лани летав Софија-Рим-Бостон за 639 евра повратна (23 мај поаѓање - 9 септември враќање) со Алиталија. Сега рекоа дека се движат од 750 до 850 евра, најефтина варијанта било Скопје-Виена-Њујорк за 714 евра преку Аустриан Ерлајнс (?) па потоа на дополнителен трошок до Бостон (бус/воз). Другар кој оди преку друга туристичка агенција, исто на W&T програма, ќе лета преку Алиталија на релација Софија - Рим - Бостон за 660 евра повратна (поаѓа некаде 15ти јуни, враќање при крај на септември). Е сега, јас барав низ нет и на алиталија сајтот ама не ми се појави ништо поефтино од 1050ина долари (~800 евра).
Значи замолувам некој поупатен да ми помогне при наоѓање колку што е можно поефтина варијанта за летање до Бостон. Би се нафатил да тргнам од Софија или Скопје, преку 1 до макс. 2 промени на авион, поаѓање 21 мај - враќање околу 25ти септември (флексибилно е поаѓање/враќање за плус/минус 3 дена). Без разлика која е авиокомпанијата. Благодарам :)
Софија-Бостон 680евра со вклучени такси
http://www.air.bg/en/promotions/promodetail/id/49
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Софија-Бостон 680евра со вклучени такси
http://www.air.bg/en/promotions/promodetail/id/49
Благодарам на одговорот! Само уште овa не ми е јасно - дали е летот директен или има промена на авион? Според ова што го прочитав на линкот combined flights of Bulgaria Air and Virgin Atlantic! , претпоставувам дека Булгариа Аир ќе лета до Лондон (со оглед на тоа дека Вирџин Атлантик се британска компанија), а од таму со Вирџин до Бостон? Доколку е така молам за потврда :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Како се движат цените до Чикаго како се исплаќа повеќе преку Скопје или Софија... од 20-30 мај тука негде 2 карти ми требат :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.835
Поени од реакции
1.129
Благодарам на одговорот! Само уште овa не ми е јасно - дали е летот директен или има промена на авион? Според ова што го прочитав на линкот combined flights of Bulgaria Air and Virgin Atlantic! , претпоставувам дека Булгариа Аир ќе лета до Лондон (со оглед на тоа дека Вирџин Атлантик се британска компанија), а од таму со Вирџин до Бостон? Доколку е така молам за потврда :)
Баш така како што кажа.Софија Лондон иде со бугарскава а од таму леташ за америка со Вирџин Атлантик.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
2.028
Како се движат цените до Чикаго како се исплаќа повеќе преку Скопје или Софија... од 20-30 мај тука негде 2 карти ми требат :)
За Скопје незнам а за Софија од 650 евра нагоре. Баш прееска прочепкав нешто низ страницава http://book.air.bg/ и најдов прилично "ефтини" карти, кои беа 650 евра. Ако се најде нешто поефтино, пишете :D
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.875
Поени од реакции
1.066
Скопје или Загреб ќе добие евтин лет до Дубаи

Директна авиоврска од Скопје до Дубаи ќе се воведе до крајот на годинава. За оперирање на оваа релација најзаинтересирана е нискобуџетната авиокомпанија „Флај Дубаи“, која веќе почнала да прави физибилити-студија за исплатливоста на линијата, потврдуваат за „Дневник“ извори од авијацијата.
Според неофицијални информации, „Флај Дубаи“ се двоуми меѓу Загреб и Скопје, но засега повеќе се концентрира на скопскиот аеродром „Александар Велики“.
Меѓу другото, една од причините за нејзиниот влез во Македонија се и владините субвенции за нискобуџетни компании кои ќе воведат нови линии на фреквентни дестинации по ниски цени.
Од Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ) објаснуваат дека можноста за воспоставување директна авиоврска врска со Дубаи се отвора со билатералната спогодба меѓу Македонија и Обединетите Арапски Емирати, која треба да биде потпишана до крајот на септември.
„Флај Дубаи“ е нискобуџетна компанија од Обединетите Арапски Емирати која во моментов лета на повеќе од 45 дестинации во земјите од Персискиот Залив, Блискиот Исток, Северна Африка, Индија, Азија и во Европа.
http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=4C475264FDE8EE4BB197E691AE852D13
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
31
Поени од реакции
17
Кој како најде карта за New York ова лето??!
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Добро луѓе јас ќе збеснам ако не ми помогнете :) Дај ве молам ако може да ме информирате карта до Торино-Италија за во Јуни колку ќе чини..или барем каде да барам..
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.835
Поени од реакции
1.129
Добро луѓе јас ќе збеснам ако не ми помогнете :) Дај ве молам ако може да ме информирате карта до Торино-Италија за во Јуни колку ќе чини..или барем каде да барам..
До торино нема дирекно од Скопје најблизу е Венеција и карата е околу 20-30 евра со Визер.Има варјанти и до Анкона,Рим но тие се многу далеку од Торино.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
679
Mi treba evtina karta za juli Krakow-Bologa ili do Piza.E sega mi kazaa i toa od sigurni izvori i znam deka e taka,deka imalo na ovaa relacija Krakow-Bologna za nekoj si 20 evra povratna so Ryanair.Jas najdov za 50 evra,megutoa me interesira,dali nekoj znae koj denovi RYANAIR ima tie diskont ceni i promocii????
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
До торино нема дирекно од Скопје најблизу е Венеција и карата е околу 20-30 евра со Визер.Има варјанти и до Анкона,Рим но тие се многу далеку од Торино.
може ли линк да ми пратиш, или нешто слично, да ме упатиш каде да се обратам, бројче..од што јас гледав ми излезе 400 е..
Фала ти многу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom