Евтина здрава храна, попусти....

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.475
Поени од реакции
7.672
Урда од "здравје радово" 121ден килограм, на 100гр: 15гр протеин и 10гр масти. Мислам оваа е нај евтина со најдобар макронутриентски сооднос. Во Кам ја има.
И највкусна според мене. Другите се или горки или течни или без вкус, бљувотини ебати.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
738
Поени од реакции
847
Кам да ви беше спонзор, олку немаше да рекламирате , шала на страна евтино и добро не одат рака под рака, поготово мислам дека евтините јаткасти путери се нутритивно дно (само домашни), заедно со тестенините и месото... Во последно време и нема некои добри понуди по маркетиве само некој маркетинг трикови... Во Веро пред две недели купив туна Адрија или Андрија како и да се вика за 60 денари цели парчина во вода 170 грама (120 грама туна) и Ева туна имаа за таа цена...

Имаат моментално акција маслиново масло (премиум квалитет) намалено доста за некои си 380 денари литар ваљда последни залихи...
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
315
Поени од реакции
334
Кам да ви беше спонзор, олку немаше да рекламирате , шала на страна евтино и добро не одат рака под рака, поготово мислам дека евтините јаткасти путери се нутритивно дно (само домашни), заедно со тестенините и месото... Во последно време и нема некои добри понуди по маркетиве само некој маркетинг трикови... Во Веро пред две недели купив туна Адрија или Андрија како и да се вика за 60 денари цели парчина во вода 170 грама (120 грама туна) и Ева туна имаа за таа цена...

Имаат моментално акција маслиново масло (премиум квалитет) намалено доста за некои си 380 денари литар ваљда последни залихи...
Исти производи во ражстор се поскапи од тинекс или веро. Идејата е добра а поевтина, а не евтина а добра. И каде има добри акции, како оваа со маслиново што ја кажуваш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.204
Поени од реакции
13.951
Кам да ви беше спонзор, олку немаше да рекламирате , шала на страна евтино и добро не одат рака под рака, поготово мислам дека евтините јаткасти путери се нутритивно дно (само домашни), заедно со тестенините и месото... Во последно време и нема некои добри понуди по маркетиве само некој маркетинг трикови... Во Веро пред две недели купив туна Адрија или Андрија како и да се вика за 60 денари цели парчина во вода 170 грама (120 грама туна) и Ева туна имаа за таа цена...

Имаат моментално акција маслиново масло (премиум квалитет) намалено доста за некои си 380 денари литар ваљда последни залихи...
У кам ти е 50 денари туната, 180 грама конзерва.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.899
Поени од реакции
48.842
Не купувајте shredded туна, ужасна е. А од оние baduko или како и да се викаат, не купувајте никаква.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.614
Поени од реакции
12.417
Најефтина и најисплатлива туна сооднос квалитет-цена според мене останува таа на Blue Sea во Кам.
Ја пробав таа Андрија во Веро лани кога беше на попуст и е далеку полоша од оваа во Кам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.204
Поени од реакции
13.951
имаше порано и сардини у кам бели едни за 30, екстра беа но не ги носат веќе, исто и скушата им е добра али многу смрди тоа у пм
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
208
Поени од реакции
276
Најефтина и најисплатлива туна сооднос квалитет-цена според мене останува таа на Blue Sea во Кам.
Ја пробав таа Андрија во Веро лани кога беше на попуст и е далеку полоша од оваа во Кам.
у стокомак незнам како се викаше плаво паковање е 1 класа подобра од кам, скоро иста цена беа ни ми текнува сега колку точно и ги мењаат секој ден
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.614
Поени од реакции
12.417
у стокомак незнам како се викаше плаво паковање е 1 класа подобра од кам, скоро иста цена беа ни ми текнува сега колку точно и ги мењаат секој ден
Ако мислиш на Даути, не се согласувам дека е подобра.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.204
Поени од реакции
13.951
дај не заебавајте сецкана туна, којзнае што ѓубре ставаат у тоа, Blue Sea од кам цели парчиња за 50 ден е најдобра конзерва
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
208
Поени од реакции
276
Во какво масло е?
исто како другите соино мислам, ама нема многу и вкусот е подобар

дај не заебавајте сецкана туна, којзнае што ѓубре ставаат у тоа, Blue Sea од кам цели парчиња за 50 ден е најдобра конзерва
има и од оваа цели парчиња исто 50 2-3 денари, ја нејадам многу туна 1наш месечно, со шпагети полесно се меша сецкана
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.475
Поени од реакции
7.672
исто како другите соино мислам, ама нема многу и вкусот е подобарима и од оваа цели парчиња исто 50 2-3 денари, ја нејадам многу туна 1наш месечно, со шпагети полесно се меша сецкана
Zemaj si celi parcinja, ne se zaebavaj, seckanata e smrt, se ima u nea, meso nema.
 
На врв Bottom