Евтина здрава храна, попусти....

Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.527
Најевтини јаткасти на зелен пазар.
Каде ја има обезмастената на идеал шипка?
Дали се почнати да носат бадеми на пазар (цели со лушпа)?
Минатата година начекав по 120 денари од кг цела вреќа зедов, сега колку ќе бидат со поскапувањава не знам, али кај да е треба да почнат да ги берат.
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Дали се почнати да носат бадеми на пазар (цели со лушпа)?
Минатата година начекав по 120 денари од кг цела вреќа зедов, сега колку ќе бидат со поскапувањава не знам, али кај да е треба да почнат да ги берат.
А не знам за со лушпа!
Колку излегува од едно кило? И три према еден да е се исплати.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.527
А не знам за со лушпа!
Колку излегува од едно кило? И три према еден да е се исплати.
Не се сите исти, треба многу да се внимава бидејќи знаат и да бидат празни или пак ако се берени недозреани да се ептен мали јатките (или пак пресно берени и непотсушени).
Јас ги погодив овие, беа многу меки за кршење со прсти се кршеа и полни, а не одеа мислам до 3 према 1, додуша не мерев ептен до грам никогаш. Позитивно е што си ги кршиш свежи, не зема многу време, а во секој случај се исплати.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.527
Update :D
Овие од Стокомак изгледа се сожалија за билдерите, решиле да не нахранат :)
Моментално најефтиниот стек го земам од таму, пакување од 2кг=298денари Бразилки Seara, колку е квалитетен и здрав е прашање, али за 150денари не сум сретнал на друго место.
Исто и златна мешавина од таму 450гр=40 денари, замрзната брокула 450гр=62 денари.
Ослич мислам дека беше 115, али ја фрлив фискалната и не ми текнува точно :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.531
Поени од реакции
7.862
Исто во Стокомак, 30 јајца - 124 ден.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
315
Поени од реакции
334
Се мислев да отворам ваква тема но веќе ја имало, па ајде да ја живнеме, пишете што има на попуст или акција од исхрана, па и од суплементи.
Јас конкретно најдов урда во кам 1кг е 110денари и стекот е евтин кило 200ден.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.341
Поени од реакции
844
gold standard i whey od olimp se na popust i vo harcoreshop imat poust na site suplementi.
vo kam najdov puter od kikiri 45denari 300gr. akciska cena, ubav e i makaroni ima od 20 denari i em evtini i em se povkusni od divela... jajcata vo kam se namaleni od 180 na 160 denari.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
315
Поени од реакции
334
Јајцата 30 во табла во кам ги зедов за 150 пред 1 недела
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.447
Поени од реакции
14.649
Се мислев да отворам ваква тема но веќе ја имало, па ајде да ја живнеме, пишете што има на попуст или акција од исхрана, па и од суплементи.
Јас конкретно најдов урда во кам 1кг е 110денари и стекот е евтин кило 200ден.
ако можеш да го јадеш тој за 200 свака ти част, конци е само, смрзнат 5 години
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
315
Поени од реакции
334
ако можеш да го јадеш тој за 200 свака ти част, конци е само, смрзнат 5 години
Не е баш најбољи, ама го готвам на коцки и океј е така. Некој предлог за подобар а поефтин?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.341
Поени од реакции
844
Свинско со телешко мислам нема поарно. Во последно време само такво месо јадам и повкусно е.
Земав доста скап стек од повеќе фирми и поќе вода е неголи месо.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
315
Поени од реакции
334
Урда од "здравје радово" 121ден килограм, на 100гр: 15гр протеин и 10гр масти. Мислам оваа е нај евтина со најдобар макронутриентски сооднос. Во Кам ја има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom