Евтина здрава храна, попусти....

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.069
Поени од реакции
7.234
Ослич Слога - 127/129 денари 1кг. + (Кам)
Извинете поради квалитетот на сликата.
Photo0060.jpg
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Убава е на вкус ? немам никогаш пробано ваква..
Вкусот е индивидуална работа , меѓутоа можам да кажам дека мене ми се прилично вкусни посебно ако се печени во рерна со компири и грашок и малку маслиново масло што дава одличен нутритивен оброк ;)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
Вкусот е индивидуална работа , меѓутоа можам да кажам дека мене ми се прилично вкусни посебно ако се печени во рерна со компири и грашок и малку маслиново масло што дава одличен нутритивен оброк ;)
Vo sporedba so onaa oslic so koza i koski ?taa mi e ok,malce gorcliva ama proagja :D

(NoMKD)
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
IMG_20140317_180524.jpg Сардина филети Кам 45 ден
IMG_20140317_202407.jpg
500 gr -70 ден. Ново лисиче позади т-home Млекара Малеш
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.245
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Пробај да ги спржиш, ако изгуби повеќе од 20% на тежина тогаш не се само риба
И мене ми се сумливи - при печење во рерна губат најмалку 30 посто :(
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.069
Поени од реакции
7.234
kako ja spremas se przi samo so maslo ? kolku parcinja za 1 porcija se stavat
1 кг. кога имам време го правам вака, земам земјена тава, дното го мачкам со кујнско четче со маслиново масло за готвење, ја посолувам рибата и ја ставам натре, во друг подлабок сад ставам вегета и црн пипер, сечам моркови на круг и додавам некое гранче сечкан магдонос и ставам вода и сето то го турам во тавата, ја покривам со фолија и ја ставам во претходно загреана рерна на околу 200 степени. 1кг. го делам на 4-5 оброци 200-250 грама по оброк.

Кога немам време имам од ќесичките маги сочно од рерна со вкус на пиперка, 1 кг. ослич ги премачкувам само страните на кои ќе лежи рибата во ќесето со маслиново масло да не се залепат цело кило натре па во некој сад и ги печам. 1кг. го делам на 4-5 оброци 200-250 грама по оброк.
 
Последно уредено:

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.001
Поени од реакции
7.600
Прегледај го приврзокот 87102 Сардина филети Кам 45 ден
Прегледај го приврзокот 87103
500 gr -70 ден. Ново лисиче позади т-home Млекара Малеш
Кој е тој t-home бе не сфаќам ај дај некој гугл мапс скриншот ко изгубен се осеќам.[DOUBLEPOST=1396262589][/DOUBLEPOST]
И мене ми се сумливи - при печење во рерна губат најмалку 30 посто :(
Ја мислам дека се пуни вода тие
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Кој е тој t-home бе не сфаќам ај дај некој гугл мапс скриншот ко изгубен се осеќам.[DOUBLEPOST=1396262589][/DOUBLEPOST]
Ја мислам дека се пуни вода тие
Од бисер накај лисиче кога одиш првите семафори од десна страна имаш t-home....позади во новите згради е Малеш млекара
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.001
Поени од реакции
7.600
Од бисер накај лисиче кога одиш првите семафори од десна страна имаш t-home....позади во новите згради е Малеш млекара
Па тоа не е ново лисиче - тоа е реонски центар аеродром. Затоа се бунам ја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom