Евро 2012 - албум со самолепливи сликички

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
80 денари беше албумот на времето, за 2006 Германија светско и да ви кажам уште ме боли срцето за сите пари фрлени по сличиња и албуми и сите разни глупости, кога ќе се сетам на што трошев пари ми доаѓа да си пукам в око !
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
80 денари беше албумот на времето, за 2006 Германија светско и да ви кажам уште ме боли срцето за сите пари фрлени по сличиња и албуми и сите разни глупости, кога ќе се сетам на што трошев пари ми доаѓа да си пукам в око !
е а само да знаеш каква цена би му постигнал на тој албум за едно 10 години на ebay, од к...т ќе си гризнеш што не си го дособрал, ако не си. али тогаш и без око и без к.р :) има луѓе што не размислуваат како тебе(твоето размислување воопшто не е погрешно) и сакаат да имаат нешто што ќе им остане во траен спомен и колекција. и се слагам со еден пост погоре дека ова не е хоби(пасија) само за третооделенци. поголем дел од оние што ги знам што собираат сликици од еуро или светско се повозрасни особи (над 30 години) на кои љубовта кон колекционерство на сликици од фудбалери им останала од детсво. убаво e чувството кога после 15-20 или повеќе години ќе ги ставиш на маса албумите што си ги собирал ко дете и ќе земеш да ги прелистуваш.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
е а само да знаеш каква цена би му постигнал на тој албум за едно 10 години на ebay, од к...т ќе си гризнеш што не си го дособрал, ако не си. али тогаш и без око и без к.р :) има луѓе што не размислуваат како тебе(твоето размислување воопшто не е погрешно) и сакаат да имаат нешто што ќе им остане во траен спомен и колекција. и се слагам со еден пост погоре дека ова не е хоби(пасија) само за третооделенци. поголем дел од оние што ги знам што собираат сликици од еуро или светско се повозрасни особи (над 30 години) на кои љубовта кон колекционерство на сликици од фудбалери им останала од детсво. убаво e чувството кога после 15-20 или повеќе години ќе ги ставиш на маса албумите што си ги собирал ко дете и ќе земеш да ги прелистуваш.
Ех, да го соберев цел.... и ден денес се сеќавм дека имав точно 333 сликички во албумот кој не знам во кој отпад е, за тоа со ebay си сосема во право, но каде се тие 10-15 години во иднина, ехеее.

Ај баш гледајте за колку пари ќе се продаде ова :) ---> LINK
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
Ех, да го соберев цел.... и ден денес се сеќавм дека имав точно 333 сликички во албумот кој не знам во кој отпад е, за тоа со ebay си сосема во право, но каде се тие 10-15 години во иднина, ехеее.

Ај баш гледајте за колку пари ќе се продаде ова :) ---> LINK

ова е уште тазе, 2006... нема да постигне некоја цена! но затоа гледај тука!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ееее времиња кога ги собирав албумиве....
И пак би ги собирал, ама само ако ми се падне седмица на лото или евентуално бингото. Многу пари се за да го собереш цел, не ми се даваат толку пари на сликички.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
ова е уште тазе, 2006... нема да постигне некоја цена! но затоа гледај тука!
ејјј у пм, јас имав, т.е. уште имам само незнам каде ми е ставен, од ЕП 84та од татко ми, не е целосно полн, али може да се збогатам... :icon_lol:

Инаку, за годинава албумот ќе го купам сигурно, да не си ја промашам низата од 98ма навака, али тешко дека ќе запнам да го соберам цел.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
ова е уште тазе, 2006... нема да постигне некоја цена! но затоа гледај тука!
Ова е со аукција или типот сам си стал цена на принцип Buy it now? Ако е за така, шо не ставил 150 000 евра, можеби некој ќе се противеше, ќе бараше за 300 000 евра да му го купи...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Мислам дека си грешка.Уште поодамна беше 25 денари. :)
Евентуално 2008, пошто и тој онака го собирав рекреативно. За претходно сум речиси сигурен дека си беа по 20 денари.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
и као демек некој ќе фрли 500 евра по албум од 2008 мислам дека таква будала се наоѓа 1на 794 528
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Последен албум од 2002 светското, пред тоа ги собирав Франција 1998 и Италија 1994. За албумот од 1998 сладолед не си купував само сликички да купам. :tapp:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Последен албум од 2002 светското, пред тоа ги собирав Франција 1998 и Италија 1994. За албумот од 1998 сладолед не си купував само сликички да купам. :tapp:
Како бе може сладолед да не си купуваш бе ...
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Ги имам сите албуми од светското во Кореа и Јапонија 2002 па наваму ..ама само тој е полн :) другите се така така..
Ме интересира колку вкупно слики има овој? Дека коа го земав албумот за европското 2008 ги делеле групните фотографии на 4 слики..па стадионите на 2 ..ии собирајси ти слики, ако немаш друга работа
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ја па само светски собирам... од 2002 навака ги имам сите пуни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom