Евро записник или казна?

Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Полицаецот направи некој извештај дали ви даде нешто да потпишете? Мене исто ова ми се случи викнавме полиција исто ми рекоа европски да направиме, за на крај да ме одбијата дека не е во возна состојба колата. Отидов во полициската станица побарав документ дека сум повикал полиција и им го однесов во осигурителната компанија и ми ја исплатија штетата.
Мислам дека полицаецот направи некој извештај али јас колку што се секавам ништо не потпишав.
Јас истата вечер после сообрајкајката бев и во брза помош затоа што вратот ме тегнеше имав болки али ништо страшно не било и знам дека докторките исто пријавија во полиција за сообрајкајката,

Kazete mi dali vie povikavte policija ili pak liceto sto ve udri ili slucajno pominala policija... i kako postapila policijata sprema zakonot ?Policijata ve prasa dali sakate policiski ili evropski zapisnik?
Dali policijata vi dade da potpisite izjava i kakva e taa izjava sto pisuva vo nea i dali ste ja podpisale?
Zosto od osiguritelnata kompanija vi kazale deka voziloto vi e nepodvizno?Koi bile pricinite za da vaseto vozilo bide nepodvizno ,koi delovi gi procenile za da vaseto vozilo bide nepodvizno?Osiguritelnata kompanija sto ve izvesti pismeno i po kolku dena ve izvesti od denot na soobrajkajkata?
 
Последно уредено:
Член од
8 август 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Dali ako voziloto ne e na moe ime i imam popnomoshno mozam da popolnam evropski zapisnik?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom