Европско секс првенство (European Sex Championship)

Член од
17 ноември 2014
Мислења
2.220
Поени од реакции
3.470
Негде прочитав коментар - Само да не падне хрватицава у група на смртта ако се пласира на светско со габон,камерун и нова гвинеја :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Jas gu postirav toa,
Toa za v godina na svetsko :D :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.868
Поени од реакции
18.208
Eve vi vo koi kategorii ce se natprevaruvaat "Atletite" :LOL: :LOL:


A eve i koi Atleti se prijaveni . Najzaebano ce bidi da se gledaat vo direktni dueli prestavnicite na Ukraina i Rusija!
Sigurno ce padni krv do kolena Jajca.

Ann Joy (Finland),
Selva Lapiedra (Spain),
Sexy Lexy (Portugal),
Monsieur Lorenzo Viota (France),
Nek Sinner (Greece),
Matthew Meier (Ukraine),
Barbie Sins (Great Britain),
Mister Riddle (Russia)
Sweet Mery (Croatia),
Mugur (Romania)

A za gospodata sto ne mozhat bez kladilnici i glasanja povejce ovde
2ца мажи се кај Украина и Русија. Ако има геј секс меѓу нив ќе биде јако за мемиња.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
353
Поени од реакции
141
Сексот не е сспорт, а легализирањето во Шведска е првиот знак на пропаста која следи. Почекајте само Господ да ги види.;)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.952
Поени од реакции
8.882
Прегледај го приврзокот 380970

8 јуни 2023, Шведска,
Шведска како прва земја во светот која официјално го регистрирала сексот како спорт.

Прегледај го приврзокот 380971Прегледај го приврзокот 380972

„Исто како и секој друг спорт, за постигнување на посакуваните резултати во сексот е потребен тренинг. Затоа, сосема е логично луѓето да почнат да се натпреваруваат и во овој аспект“, објасни Драган Братих, претседател на Шведската федерација за секс.

Прегледај го приврзокот 380973

... секој контакт ќе траело од 45 минути до еден час, односно дневно до шест часа.
... дваесет преставници од различни земји ќе се натпреваруваат, а победниците на настаните ќе бидат оценетеи од страна на судиска комисија со бодови од 5 до 10 но и од публика.

Прегледај го приврзокот 380974

... на натпреварот, учесниците можат да заработат дополнителни поени со демонстрација на своето теоретско знаење за Камасутра.

Прегледај го приврзокот 380975

... потврдени учесници на Европското првенство во секс:
Селва Лапиедра (Шпанија), Ен Џој (Финска), Секси Лекси (Португалија), Господин Лоренцо Виота (Франција), Нек Синер (Грција), Метју Мајер (Украина), Барби Синс (Велика Британија). ), Мистер Ридл (Русија), Свит Мери (Хрватска) и Мугур (Романија).
Прегледај го приврзокот 380976

...кога ќе удрат гендерите транс има да биде каша попара.

...темата ја поставив во ,,секс,, оти секс си е секс, мора да има чувства, предигра, љубов, симпатија, но ако се мисли дека е навистина ,,спорт,, може да се префрли во подфорумот за Спорт :D
Директен пренос ке има ли?
Да си фатам место пред тв :kafence:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.223
Поени од реакции
4.050
(буквално) ебани скандинавци...
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
6.546
Сигурно некоја бугарка ќе биде шампионка
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
146
Ми текна на вицот, може да има некоја ваква категорија на првенството:

Се пријавиле Фата и Сабрије на конкурс во јавна куќа. Се враќа вечерта Фата дома, а Мујо прашува:
- И, како поминавте?
- Јас супер, Сабрије падна на усно.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.264
Поени од реакции
32.159
... турнирот, на кој учествувале 16 натпреварувачи од Европа, ќе се пренесува во живо на www.livesexhouse.com.
... според шведскиот информативен сајт Göteborgs-Posten, Шведската федерација за секс, предводена од Драган Братих, постои, но нејзината кандидатура да се приклучи на Националната спортска федерација на таа нордиска земја е демантирана, Бјорн Ериксон, директор на Федерацијата, повторил дека сексот нема да се смета за спорт. :bance:

img_1280x720$2023_06_06_00_51_55_1365854.jpg

... но, ајде да ја видиме преставничката на Португалија, Sexy Lexy која треба да ги покаже своите вештини во кревет во 16 дисциплини:

1. Заведување на натпреварувач/спортист,
2. Масирањето на различни делови од телото: стапала, нозе, задник, грб, стомак, врат, чело, лице како дел од масажата што не е поврзана со еротски зони.
3. Масажа на еротски зони на телото на натпреварувачот,
4. Прелиминарните
5. Орален секс
6. Пенетрација
7. Отпор
8. Изглед на полови органи на учесниците
9. Изведба на уметничка поза.
10. Креативност во промена на позицијата
11. Издржливост и број на оргазми во одредено време
12. Уметничка изведба на различни натпреварувачки парови и алтернација на позициите.
13. Зголемен крвнен притисок и срцебиење о преку активности на партнерот.
14. Најубавата и најкомплицирана поза од Кама Сутра
15. Општа уметничка оценка, според жирито и јавноста.
16. Најангажирана двојка воопшто за време на натпреварот

nova-gente-102042-noticia-sexy-lexy-portuguesa-que-participa-no-campeonato-europeu-do-sexo-e-p...jpg indexмнб.jpg
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.513
Поени од реакции
32.814
Бијонсе ти се пријави ли бе пичкице стара? У која дисциплина ќе се натпреваруваш хехе, јас би те ставил у попуњавање усна шуплина за да не шпрехаш многу. :pos: :pos: :pos: :oleee::oleee::oleee::pos::pos::vozbud::vozbud:

И јеботе не сум јас за алкохол. :ROFLMAO: :LOL: :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom