Европско првенство 2024 Тифо

Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.042
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.042
Една од подобро организираните НГ кога станува за репрезентации, во ист кош би ги ставил и БиХ, за други не знам, т.е Романија пробуваа нешто, ама на последно што се сеќавам е меѓусебен дуел на навивачите пред некоја година во Унгарија на гости.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.042
Добро, не цела, Демони гледам, Фунч/цути исто се во Германија, ама грото поготово навивачите на Хајдук ја бојкотираат репката, не знам да ти одговорам точно зошто, мафија нешто а-у. :)

И Торца била присутна денеска, како и Ултрас Мостар. :)
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Одамна е мислам тој став, поради целата таа омраза кон Загреб и моментот дека секогаш се буткале играчи од Динамо па и самиот однос со ХНС низ текот на годинити на релација со Торцида и Хајдук.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.023
Поени од реакции
2.383
IMG_20240616_141506.jpg IMG_20240616_141523.jpg IMG_20240616_141548.jpg
Делије и Лешинари со знамиња на англичаните плус Гробари со едно на Англија и албанско.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.653
Поени од реакции
5.981
Еве први инциденти и тепачка денес меѓу србите и албанците(пишува дека биле и англичаните заедно со нив) , имате видео на балкански навивачи на интернет , во најголем дел имаше мавање со столиците од кафичот при што на крајот албанците избегаа али двајца не успееја :angel:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom