Европско првенство 2018 Хрватска- Општа тема

Каков стил на ракомет очекувате да се игра на првенството


  • Вкупно гласачи
    85

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Не ја виде ситуацијата?.. додека Германија изведваше брз центар онај Блакотишчнееијгоиерјоиек беше стациониран во кругот каде го попречуваше Уве со тоа што по новите правила било автоматски пенал и црвен картон.

Не знам тука што е срамота,правилна одлука на судиите
Одлуката е правилна нема збор, срамотата е што да беше обратна ситуацијата судиите немаше ни да се потрудат мониторот да го упалат а не па 10 минути да ја прегледуваат снимката.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не ја виде ситуацијата?.. додека Германија изведваше брз центар онај Блакотишчнееијгоиерјоиек беше стациониран во кругот каде го попречуваше Уве со тоа што по новите правила било автоматски пенал и црвен картон.

Не знам тука што е срамота,правилна одлука на судиите
Џони правилна е одлуката ама само за Германија имаш два саата проверување снимки. Абало кога му ја собра на Манасков од центар ги болеше Миле дали сме оштетени или не.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Ако сака да се најде влакно за спас, секогаш може да се најде со прегледување на 10319 снимки.
Да беше обратно нема шанси да се случеше истово.И сите овде ќе ги правдавте Германците дека се во право и како тоа немало време за 1 секунда топката да допатува од центарот до голот.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Shteta za Slovenija... Shteta i za Vujo. Nemat ic sreka, a se mnogu dobra reprezentacija. Ali toa e, ima pogolemi i pomokjni od nas na balkanot i kade i da se pretstavime kje ne ebat, bilo sudii, bilo koj.. kade ima sila nema pravdina. Toa e, ebi mu majkata.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Одлуката е правилна но Германците немаа време да го направат тоа, бидејќи голманот нивни на 59:57 се објаснуваше со судијата, после му текна да ја вади топката од гол кога Уве му се дереше да ја подаде.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Одлуката е правилна но Германците немаа време да го направат тоа, бидејќи голманот нивни на 59:57 се објаснуваше со судијата, после му текна да ја вади топката од гол кога Уве му се дереше да ја подаде.

Da kako da ne pravilna..kolku pati bilo isto pa nisto ne dosudile..

Eve od istata utakmic
 

Attachments

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
^ Ова е тоа
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Словенија поднела жалба до ЕХФ. Не верувам да одлучат нешто против швабите.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Словенија поднела жалба до ЕХФ. Не верувам да одлучат нешто против швабите.
Веќе е одбиена жалбата, сега останува да одлучат дали ќе го продолжат учеството на првенството...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Секогаш било вака,ги штитат како бели мечки.Ајде ние да ги ебеме сега.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Поднеле жалба на одбиеното. Наводно до вечер треба да се дознае. Благотиншек вика дека тоа е тоа, не може ништо да се направи.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Има ли негде снимка од последните десетина секунди што ги прегледуваа судиите? За и ние да ги видиме.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
http://www.24ur.com/sport/ostalo/kaj-bo-ehf-odgovorila-na-slovensko-pritozbo-nemci-prepricani-da-so-moznosti-majhne.html
Прес на РЗС во живо[DOUBLEPOST=1516104030][/DOUBLEPOST]Одговорот на ЕХФ бил дека судиската одлука е последна и резултатот останува тој. Словенците сега ќе се жалат на Арбитражната Комисија на ЕХФ, која својата одлука има рок да ја донесе до феБруари. Ќе вложат цивилна тужба до ЕХФ и тужба до Каса Лозана или нешо сл. Бечерва или утре ќе донесат одлука дали ќе го напуштат првенството, ама најверојатно ќе останат до крај.
ЕХФ треба да донесе одлука и дали ќе го казнат Благотиншек дополнително.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
http://www.24ur.com/sport/ostalo/kaj-bo-ehf-odgovorila-na-slovensko-pritozbo-nemci-prepricani-da-so-moznosti-majhne.html
Прес на РЗС во живо[DOUBLEPOST=1516104030][/DOUBLEPOST]Одговорот на ЕХФ бил дека судиската одлука е последна и резултатот останува тој. Словенците сега ќе се жалат на Арбитражната Комисија на ЕХФ, која својата одлука има рок да ја донесе до феБруари. Ќе вложат цивилна тужба до ЕХФ и тужба до Каса Лозана или нешо сл. Бечерва или утре ќе донесат одлука дали ќе го напуштат првенството, ама најверојатно ќе останат до крај.
ЕХФ треба да донесе одлука и дали ќе го казнат Благотиншек дополнително.
Од кога ја добија територијата кај Пиран, се што не им чини на арбитража пуштаат :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom