Европско првенство(мажи)-Германија 2024 [10-28 јануари]

Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.968
Гидсел играчиште :bravobe: тешко дека некој ќе ги запре Данциве
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.958
Поени од реакции
15.974
Норге го папаше од Португал, ама немаше на Арените
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.721
Поени од реакции
17.529
Австрија како успеваат да ја пробијат оваа грамада од одбрана на Унгарија свака част, квалитетно и изедначено прво полувреме
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.958
Поени од реакции
15.974
Тепаа , секоја чест, ќе биде густо во групата
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.806
Поени од реакции
2.755
Како само им ја пробија одбраната составена од такви тешкаши на Маџарите, стварно секоја чест. :bravobe:
Хутечек прерасна во тоа што се очекуваше, страшно првенство игра дечкото.
Австрија е дефинитивно хит на првенството, какви Фарски острови.. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.721
Поени од реакции
17.529
Какви грешки на Хрватска сега на крај кога се крши резултатот. Едноставно не смееш против ваква репрезентација да си дозволиш вакви срамотилоци
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.705
Поени од реакции
3.975
Ѕверска утакмица на Кузмановиќ, штета што заради глупи грешки ја изгубија Хрватите.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.487
Поени од реакции
7.011
Decki podobra utakmica od Germany Island nemam odamna gledano.
Od utakmicava mozhat da ucat Lazarov i nashine premoreni mockovci shto e borba za sekoja peda teren.

I kako shlag odozgora e sudenjevo na nashive studii. Sekoja cest i za niv. Odlicno sudenje bez niedma gresha, ednostavno najdobri sudii na turnirov.

Bravo pravo uzhivanje bez razlika kako ce zavrshi.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
Decki podobra utakmica od Germany Island nemam odamna gledano.
Od utakmicava mozhat da ucat Lazarov i nashine premoreni mockovci shto e borba za sekoja peda teren.

I kako shlag odozgora e sudenjevo na nashive studii. Sekoja cest i za niv. Odlicno sudenje bez niedma gresha, ednostavno najdobri sudii na turnirov.

Bravo pravo uzhivanje bez razlika kako ce zavrshi.
Супер утакмица ,тешка за судење ама последните 12сек имаше дупло водење од Кнор и следно Костер направи чекори.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.487
Поени од реакции
7.011
Супер утакмица ,тешка за судење ама последните 12сек имаше дупло водење од Кнор и следно Костер направи чекори.
Najverojatno racunaa i vaka i onaka e gotova Utakmicata so pobeda na Germancive i mozhebi ne obratija vnimanie. Ama vo sekoj slucaj odlicna utakmica
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.327
Поени од реакции
6.619
Кирца на МРТ1
Мора да признаам годинава, МРТ има најдобро осмислено покривање на првенство досега. Нормално има и по некоја грешка (како звукот додека зборуваат гостите) и има уште простор за напредок, ама генерално ми се допаѓа концептот, со пополнување на дупките меѓу натпреварите со дебата, истите гости цел ден, коментаторите во "аналитичарско столче", а реално и малку од малку се подобри дискусијата на овие студија, на времето беше само класични флоскули, сега има нешто и со суштина што се дебатира, без разлика дали се согласуваме со тоа што е покренато како тема или не. Вчера, како ретко кога, успеаа да извлечат по некој реален коментар од Кире за некои од потезите, што е за поздрав. Не мора до толку криење, некогаш е добра квалитетна транспарентност, особено после првенство, пред е проблематично и треба да се поддржи тимот пред се, но после може да се отворат некои карти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom