Европски натпреварувања - Евролига и Еврокуп сезона 2020/21

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.610
Поени од реакции
16.611
Како е можно во ист ден да има Евролига и Евробаскет квалификации?
Па и порано имаше ова. Е сега некои клубови ги пуштаат играчите кога ке завршат со ЕЛ, бидејќи немаат натпревари во првенствата.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.847
Поени од реакции
16.007
вреди да се спомене додека сме на темата, Данска ја доби Литванија денеска.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.421
Поени од реакции
37.653


Налетав на едно интересно видео за која е разликата помеѓу Американските и Европските тренери. Али видеово пре би го нарекол разлика помеѓу Американски и Балкански тренери. :D

Додека Американските тренери ги опишува како посмирени, Европскиве се сосема различно, особено кога станува збор за светото тројство во пцуење мајки и терање во ку*ац, Обрадовиќ, Дуда Ивковиќ и Светислав Пешиќ.

Исто така можеме и ние да имаме претставник тука во името на Др.Марин Докузовски и неговото "јеботе" на секој втор збор. :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.610
Поени од реакции
16.611


Налетав на едно интересно видео за која е разликата помеѓу Американските и Европските тренери. Али видеово пре би го нарекол разлика помеѓу Американски и Балкански тренери. :D

Додека Американските тренери ги опишува како посмирени, Европскиве се сосема различно, особено кога станува збор за светото тројство во пцуење мајки и терање во ку*ац, Обрадовиќ, Дуда Ивковиќ и Светислав Пешиќ.

Исто така можеме и ние да имаме претставник тука во името на Др.Марин Докузовски и неговото "јеботе" на секој втор збор. :D
Балканските тренери се потемпераментни плус тука е далеку посериозно кога се во прашање натпреварите. Па Душко Вујошевиќ, Богдан Богдановиќ го избрка во соблекувална во клучен натпревар, во Америка имаат болка во пределот на курот кога играат и уште би се жалеле на ова.

П. С. Каков Марин брат, Србиновски, а посебно Ацо Петровиќ е закон. Игра Куманово не се сеќавам со кој и на еден од играчите беше мајка му на трибините, а овој цело време го пцуеше да ти ебам мајката. :pos:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.421
Поени од реакции
37.653
Балканските тренери се потемпераментни плус тука е далеку посериозно кога се во прашање натпреварите. Па Душко Вујошевиќ, Богдан Богдановиќ го избрка во соблекувална во клучен натпревар, во Америка имаат болка во пределот на курот кога играат и уште би се жалеле на ова.

П. С. Каков Марин брат, Србиновски, а посебно Ацо Петровиќ е закон. Игра Куманово не се сеќавам со кој и на еден од играчите беше мајка му на трибините, а овој цело време го пцуеше да ти ебам мајката. :pos:
Маријан го има тоа примено од Марин уште кога му беше асистент во Работнички таму 2007-2008, али не ме изненадува и тоа што го рендал за мајка му цела утакмица. :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.610
Поени од реакции
16.611
Маријан го има тоа примено од Марин уште кога му беше асистент во Работнички таму 2007-2008, али не ме изненадува и тоа што го рендал за мајка му цела утакмица. :D
Маријан и психо моменти имаше, знам се скара еднаш со еден во публика будалата. А Ацо ти е класична екс ју школа, ебе мајки, се презнојува десет пати за време на натпреварот, ако е плус десет на минута до крај нема везе, пак не го спречува да ти ебе се по список. :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.285
Поени од реакции
9.316
toa pominuva i ostana na balkan samo, primitivizam vo raskosh.
odi pcuj go nekoj vo NBA, makar i top ekipite vo Evropa.
se nadevam so Obradovic i Vujovic od rakomet, kje zavrsi toj trend.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
1.003
Поени од реакции
4.021
Пау Гасол после 20 години се врати во "својата" Барселона. Оваа година ако не освојат нема никад да освојат. Ма да, нема да ме зачуди со оглед на тоа какви пациенти се.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.285
Поени од реакции
9.316
sega pocnuva interesniot del od evropskite natprevaruvanja.

nedelava e b2b so go vikaat amerite, za evroliga, a posle nedelava ostanuva uste edna kolo.
dosta e neizvesno i za poslednite mesta za plejof, a i za poziciite vo gorniot del.
isto evrocup se igraat 3ti utakmici na 2 od cetvrtfinalnite sredbi.

vecerva real - efes i baern - fener, treba da bidat odlicni natprevari za gledanje
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
1.003
Поени од реакции
4.021
Барселона - Ефес финале. Милано сам себе се победи, Кори Хигинс погоди game-winner на секунда до крајот. Ефес имаше 21 поени предност па дојде во ситуација Цска да има напад за победа на 10 секунди пред крајот. Дарун Хилиард зеде преглуп шут од неизградена позиција и вон рамнотежа.

Му давам предност на Ефес во финалето.Во стилот на неговиот кум - Мајкл Џордан. :D
 
Последно уредено:
Член од
29 ноември 2014
Мислења
1.003
Поени од реакции
4.021
Заслужена победа на Ефес. Цела сезона беа најјака екипа, редно беше и тие да освојат. Одлична партија од Мициќ, а посебно од Ларкин. На другата страна само Кори Хигинс беше на ниво.

Нека вложи Барса уште 40 милиона евра можеби ќе освои.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.610
Поени од реакции
16.611
Кевин Пантер во Партизан на две години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom