Европска Унија

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.109

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
u svedska kukata nemozes da si ja ofarbas kako sakas ovoj misli rudnici ke kopale :pos:
ako gi ima tie kolicini, kje kopaat i te kako.
edno e so glumat ludilo doma, a drugo e koga imaat nekoja sansa za internacionalen prestiz,
da bidat edinstveni koi iskopuvaat vo eu. plus megju zemjite koi najmnogu turkaat elektromobilnost se.
sega kje go drvat so rudnikot cela 2023ta :ROFLMAO:


gospoza ministerka Ebba :love:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.109
Bez ljutez kano. Smiri se. Ke bide sve vo red.
ma vo red e, samo smesno e gluposite sto gi veruvas... vo samiot natpis ti pisuva deka ke fatelo 15 god ako im se odobri... sto nema.
Автоматски споено мислење:

ako gi ima tie kolicini, kje kopaat i te kako.
edno e so glumat ludilo doma, a drugo e koga imaat nekoja sansa za internacionalen prestiz,
da bidat edinstveni koi iskopuvaat vo eu. plus megju zemjite koi najmnogu turkaat elektromobilnost se.
sega kje go drvat so rudnikot cela 2023ta :ROFLMAO:


gospoza ministerka Ebba :love:
edina drzava beter od nas za vakvi raboti e SWE. nasive ovde ucat od vas, sreka sto ovde ima ruda kaj i da kopnes pa u regioni kade imas 1 covek na 10km2 povremeno popustaat.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
ma vo red e, samo smesno e gluposite sto gi veruvas... vo samiot natpis ti pisuva deka ke fatelo 15 god ako im se odobri... sto nema.
Автоматски споено мислење:



edina drzava beter od nas za vakvi raboti e SWE. nasive ovde ucat od vas, sreka sto ovde ima ruda kaj i da kopnes pa u regioni kade imas 1 covek na 10km2 povremeno popustaat.
Bitno tuka e koga ke go krenat e drugo prasanje. Bitno ke go krenat. Ako vo svetot ima 2,9 milioni toni koi se poznati, a 83% se vo Kina, togas 1 milion ton vo Svedska e gamechanger.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
ma vo red e, samo smesno e gluposite sto gi veruvas... vo samiot natpis ti pisuva deka ke fatelo 15 god ako im se odobri... sto nema.
Автоматски споено мислење:



edina drzava beter od nas za vakvi raboti e SWE. nasive ovde ucat od vas, sreka sto ovde ima ruda kaj i da kopnes pa u regioni kade imas 1 covek na 10km2 povremeno popustaat.
anglo-saksoncite i ovie vikinzi severni ili kako i da se klasificiraat, gi napravija site kapitalni proekti za iskop na vredni materijali vo 20ti vek,
iscrpija povekje od ostatokot od svetot zaedno, pa vo 21 vek pocnaa da glumat ludilo, ekologia covecki prava aboridzini sumi drn drn.
inaku se zemji dvizeni/upravuvani od industrija, taka da, ne se ostavaat golemi naogjalista neiscrpeni, kopaat kaj stignat.
svedska na severot ima ogromni industriski zoni, ova kje im bide eden od prioritetite.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
15 god, ke sme tuka, malku postari ali ke vidime... :icon_mrgr:

jas mislam deka nema ni 1% sansa ova da se sluci...


Igorce, ne e samo ruda da imas, treba da ja iskopas, i povazno toa da go napravis poeftino od kinezite... so sreka taa rabota.
Ke bide kano ne se dumaj. Barajte i vie ki znajt sto ima niz Outbackot.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557


Ups.
Ми мириса дека и овие се печени за „специјална операција“, таман да се потсредат мигрантите, само атер за Илон може да им влезе другата страна :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
Igorce, ne e samo ruda da imas, treba da ja iskopas, i povazno toa da go napravis poeftino od kinezite... so sreka taa rabota.
Ситуацијата со енергенсите (посебно со гасот), покажува дека за добри вазали нема лоши (неисплатливи) цени.
Така и со ова. Како ќе каже Амерот, така ќе прават.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
Браво, растурате на интернет пи-ар доменот!
Автоматски споено мислење:

Треба на Италија да им одржите лекција (изгледа добро сте научиле од Грција).

 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Повеќе прогнози утнавте од Путин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom