Евролига 2013/2014

Кој ќе биде првак во Евролигата (сезона 2013/2014)?

 • Барселона

  Гласови: 3 15,8%
 • ЦСКА Москва

  Гласови: 4 21,1%
 • Олимпијакос

  Гласови: 2 10,5%
 • Монтепаски Сиена

  Гласови: 2 10,5%
 • Реал Мадрид

  Гласови: 5 26,3%
 • Анадолу Ефес

  Гласови: 1 5,3%
 • Панатинаикос

  Гласови: 2 10,5%
 • Макаби Електра Тел Авив

  Гласови: 2 10,5%
 • Фенербахче

  Гласови: 6 31,6%
 • Жалгирис

  Гласови: 2 10,5%

 • Вкупно гласачи
  19
 • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.566
Поени од реакции
110.079
Блат мајсторе :cuc::cuc::cuc::cuc: Каков гениј, ауууу. Се покажа точна мојата теза од текот на сезоната, дека Реал може многу лесно да биде истресен од некој солиден и тим со добра одбрана. Изгинаа момците од Макаби, буквално крв пролеаа и му го земаа скалпот на големиот Реал Мадрид, огромниот фаворит во финалето. Ласо тиквар еден, одбрана знаеш ли што е? Или мислеше дека и во финалето ќе шутира Бурусис 10/10 за тројка (фигуративно е кажано, не дека шутираше стварно волку) ? Единствено криво ми е за Серхио Родригез, огромен мајстор на кошаркарската игра е дечково, ама што е тука е, презаслужено освои Макаби. Рајс ѕверу :cuc:, ги откости, јојо си играше со одбрана на Реал. И мора да го пофалам и Тајус, дечково на почеток на сезона беше земен ко бекап центар на Макаби, онака ептен у втор план да биде, како измена на Софо и оној другион као се викаше..., Џонс мислам беше, али испадна полн погодок. А најмило ми е за педерчето Руди Фернандез, е ако некого не можам органски да поднесам тогаш тоа е он, одвратно подмукло копиле, провокатор невиден, а одличен кошаркар.

Капа доле момци, заедно со се мајсторот на клупата :cuc:
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Војдан Стојановски ќе игра во Евролигата наредна сезона (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom