Евролига 2013/2014

Кој ќе биде првак во Евролигата (сезона 2013/2014)?

 • Барселона

  Гласови: 3 15,8%
 • ЦСКА Москва

  Гласови: 4 21,1%
 • Олимпијакос

  Гласови: 2 10,5%
 • Монтепаски Сиена

  Гласови: 2 10,5%
 • Реал Мадрид

  Гласови: 5 26,3%
 • Анадолу Ефес

  Гласови: 1 5,3%
 • Панатинаикос

  Гласови: 2 10,5%
 • Макаби Електра Тел Авив

  Гласови: 2 10,5%
 • Фенербахче

  Гласови: 6 31,6%
 • Жалгирис

  Гласови: 2 10,5%

 • Вкупно гласачи
  19
 • Гласањето е завршено на .
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Реал и тука ли Ла Децима?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Редно беше и Макаби да игра едно финале, и тоа на каков начин успеаа да се вратат прееска од загубен меч, секоја им чест. За Реал што да се каже, кога ќе им тргне, посебно шутот за 3, нема екипа која може да ги запре.

Реал ќе биде голем фаворит во финалето, уште сега ако не освојат не знам кога ќе освојат, Макаби е добар тим ама мислам нема сили да ја запре оваа машинерија.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ептен ми е мерак за Макаби тим бес некоја голема звезда,а игра колективно,предвоедна од еден од најдобрите тренери у Европа.единственото нешто у кое што Макаби има предност против Реал е тренерската позиција,Блад е Фил Џексон за Ласо.Реално Макаби и денеска играше солидна одбрана против Цска,ретко да имаа отворен шут за три русите.Само не знам како ќе се носат под кош со центриве на Реал,поготово што Скорцијанитис брзо влага у проблеми со лични грешки.да беше Шон Џејмс тука ќе беше друга работа,вака богами ќе мора да се надминат самите себе.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.147
Иначе утре од 12 часот со пренос на СК2 се игра финалето од Евролигата за млади, Реал - Цвезда играат финале, а во тимот на Реал игра и нашиот Андреј Магдевски.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.842
Поени од реакции
15.992
Maкаби како на домашен терен.:vozbud:
Истиот коментатор од мечот ЦСКА - Макаби, ама мислам дека малце е подобрен, подобрен мислам на тоа дека ќе се дери на моменти :))
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Изгуби Магдевски[DOUBLEPOST=1400437228][/DOUBLEPOST]Ако и годинава не освојат Реал,нека се откажат од евролигава
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Макаби:vozbud:
Блу:vozbud::cuc::cuc:
Израелциве се напалени до даска би требало да биде добро второ полувреме.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Добро прво полувреме,не му фати шут на Реал како против Барса,а и мора да се пофали Макаби-одлична одбрана играат. Сепак се гледа дека фали уште еден висок играч кај Макаби,во второ полувреме сите поени на Реал беа по офанзивен скок. Исто МОРА некако да проработи Хикман,прво полувреме 3 пати го залепија и се гледа дека е нервозен,ништо не му оде од рака.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Вака се игра против Реал:drk::cuc:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ау, ау, епско финале. Можеби и најреално беше да заврши нерешено.

:cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom