Евровизија 2016 (генерална дискусија)

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Ако може некој да ми го позајми унгарецот на неколку ...дена... :love::love::love:

 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Ја па не знам што толку сите се палат по таа песна, мене и на Калиопи ми е поасална песната него таа.

За разлика од лани кога имав повеќе фаворити, годинава мојот избор паѓа на Австралија. Не е кој знае што али со оглед на останатата конкуренција би рекол она е едина добра песна.
Не зезај, Калиопи со Барбара Стрејсенд песна подобра...

Песнава ќе биде во топ 5, нема шанси да победи, јас не сакам многу мешање политика така што ќе го променам каналот при настапот на татарите :)
Инаку денес почнува првото полуфинале.
Песната од Чешка, Малта и Кипар ми се најдобри од првото полуфинале.
Го промени каналот Каролина кога пееше 2002?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Не зезај, Калиопи со Барбара Стрејсенд песна подобра...
Па боље Барбара Стрејсенд него вуду песна, фали уште оган да запалат на сцена и да се соберат околу оганот облечени во крзно и кожа ко неандерталци.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас немам видено поникаква и подосадна Евровизија од овогодинешната. Песните во првава полуфинална вечер беа крајно досадни и никакви, па затоа и викам дека песната на Калиопи е една од најдобрите. Немаше песна за која човек ќе рече дека е убава од почеток до крај, туку имаше неколку песни кои имаа убави моменти. Сцената, кадрите кои ги фаќа камерата и атмосферата во самата сала беа на најниско ниво во споредба со минатите години.

И за чудо, Грција не влезе во финале:confused::ROFLMAO:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Еден од појакиве коментари за гејциве. :pos::pos::pos::pos:
hahahaha.JPG

Ништо од песните немам слушано, прашање е дали и ќе го гледам финалето. Лани мислам не го гледав па и без мене се одржа настанов. Врска си немав ни кај ќе биде Евровизијава до пред 2 дена, а на времето цела година чекаш. Ехее, по 10 песни фаворити имав во финалето. :icon_mrgr:
Сега се бледо и дежа ву. Дона ми е досадна, а и блгарскава стварно не знам што толку ви се засвиѓала. Реално На инат од Поли беше топ, а овогодинешнава е некоја евтина америчка имитација ко бижутерија што е имитација од оригинал накит. :D
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
и блгарскава стварно не знам што толку ви се засвиѓала. Реално На инат од Поли беше топ, а овогодинешнава е некоја евтина америчка имитација ко бижутерија што е имитација од оригинал накит. :D
Комплетно се сложувам со ова, и ја не знам што сите паѓаат во несвест за Бугарската, ко што кажа, смешна и е песната во споредба со На Инат (а тогаш не ни беше некој фаворит). Башка уште настапот каков и е, со тоа „униформата“ ко оние Jedward e. :sick:
 
Ф

Флеш

Гостин
Мене ми се допадна песната на Хрватска.Убава е за слушање а и настапот беше баш ок :) Се согласувате ? :D

 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Мене ми се допадна песната на Хрватска.Убава е за слушање а и настапот беше баш ок :) Се согласувате ? :D

Ако настапот е добар, кажи ми што врска има светилникот од песната со вреќата што ја имаше натегнато на себе? И оние џиџи-миџите наредени на неа? И што настап имаше уствари ко цело време стоеше и мавташе со рацете. :PШто беше пишал еден ко продавач на разгледници во Рим е облечена, ја ќе речам ко оние бутките кај што се продаваат разгледници е облечена. :D Песната ништо посебно.
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Мене ми се допадна настапот на Кипар, Малта и Чешка. Моите гласови во финалето одат за овие земји :) Штета за Босна, имаа мн добра песна.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Ако настапот е добар, кажи ми што врска има светилникот од песната со вреќата што ја имаше натегнато на себе? И оние џиџи-миџите наредени на неа? И што настап имаше уствари ко цело време стоеше и мавташе со рацете. :PШто беше пишал еден ко продавач на разгледници во Рим е облечена, ја ќе речам ко оние бутките кај што се продаваат разгледници е облечена. :D Песната ништо посебно.
(I za ova) se soglasuvam so Shawn Spencer, pesnata I e ok ali nastapot smesen, se oblekla ko svetilnik be (ili ne ni znam dali stvarno e toa svetilnik oti na nisto be lici, a I da licese stvarno na svetilnik pak bi bilo smesno).

Nego mi padna cudno za Svajcarskata pesna, gleam site ja rangiraat mnogu nisko no ne gledam so e tolku loso vo pesnata, ne mi e Favorit ali so ogled na konkurencijata bi rekol e edna od poretkite pesni koi se OK kolku-tolku, neznam sto ja hejtaat site do tolku

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Јас си најдов фаворит - Франција. Allez les bleus!!!
Од прво слушање ми се засвиѓа, типична француска песница, едноставна, ништо фенси, ништо спремано и китено ко другиве.

П.С.Австрија ме изненади што пеела на француски и таа ја слушнав, али некако ептен снемоштено ми делува без енергија.
П.П.С. Ние и Босна сме едини слепци што пеат на својот јазик, плус Франција по стандард што му пркоси на англискиот. :icon_mrgr:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Јас си најдов фаворит - Франција. Allez les bleus!!!
Од прво слушање ми се засвиѓа, типична француска песница, едноставна, ништо фенси, ништо спремано и китено ко другиве.

П.С.Австрија ме изненади што пеела на француски и таа ја слушнав, али некако ептен снемоштено ми делува без енергија.
П.П.С. Ние и Босна сме едини слепци што пеат на својот јазик, плус Франција по стандард што му пркоси на англискиот. :icon_mrgr:
Франција и Русија се воедно и најголеми фаворити за победа годинава. Ништо чудно в година да гледаме пренос од Париз. И мој фаворит е Франција, многу позитивна песничка.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не ја изгледав вчера до крај, мада како што пиша некој погоре, годинава нема ниту една песна која понуди нешто ново и интересно и што можам да кажам дека ми е фаворит. Песната на Холандија ми се допадна, беше онака опуштена. Босна не ги слушав вчера, знам дека обично имаат добра песна, а гледам не се пласирале во финалето. Сега ја преслушав, не е лошо. Во ваква конкуренција можеле да влезат во финале. Сега ја ислушав и црногорската, жив ужас. Обично навивам за рок бендови на Евровизија, ама ова е лошо и е дури тешко за слушање на моменти.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Црна Гора:

2012:


2013:


2014:


2016:


4 години, 4 различни стилови и 4 пати поразлични од сите останати. Единствено Кнез лани беше сличен со Сергеј Четковиќ од претходната година. А не секоја година исто срање (читај: Дони, Зори, Нинанајни, Лисја есенски и остали црно-бели глупости). Enough said!

+студиската верзија на песнава од годинава им беше очајна. Настапов - светлосни години подобар, и мене искрено ми е криво оти не се пласираа во финале, исто ко што ми беше криво и за Who See и Игранка, иако мразам хип хоп.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903

ЦРНО И БЕЛО Е СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :kuracc::kuracc::kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom