Ебола во Македонија?

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
jak SPIN ,kako i se dosega ....a zrtvi ima ....kolku mozev jas da izbrojam 1200 kako za pocetok ne e mala brojka ...da i za trevoga e ....e sega ne deka se zrtvite direktno od ebola ,no indirektno da ...kako zakluciv ?...mnogu lesno !
osudeni za prv pat za shpiunaza 19 lica na kazna zatvor vkupno od 73 godini ----i koj kaza deka se greota ,deka se politicki zatvorenici ,koj se buni ,koj negoduva ....NIKOJ pocituvani ,site zborat za ebola dali ima ili ne,nema
pritvoreni 11 sudii i drug personal ,i sega odma zamena ke im najde ,ke gi popolni nivnite mesta so "kadar " i toa jak ,site od dui za da mu chutata ....koj se pobuni ,koj kaza dva zbora deka ova ne e vo red ...NIKOJ pocituvani ,site zborat za ebola dali ima ili ne
a matematikata 19+11=30 lica x 4 najbliski domashni koi isto stradaat = 1200 lica na koi sudbinata im ja unishtija ,i toa ne e se ...prodolzuva zarazata ....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.745
Мислат ракија и мастика заебанција се како тие нивните сокчиња таму...
мастика Е заебанција
ракија - не[DOUBLEPOST=1412940434][/DOUBLEPOST]
Во преостанатите наредни 36 часа ќе се изначитате на глупости од досега невидени размери.
Се` си мислам дека кога беа свинскиот и птичјиот грип медиумите не се глупираа до толку. Сега очекувајте совети од типот да не се пие вода од пустински бунар, да не се јаде месо од лемур, да не се дружите многу со металци и да ја чистите редовно калта од гумите.
Металците се секта и дрога. А исто видовме дека се тепаат испод железничка со ланци и шипки. Значи, имаат ебола.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
jak SPIN ,kako i se dosega ....a zrtvi ima ....kolku mozev jas da izbrojam 1200 kako za pocetok ne e mala brojka ...da i za trevoga e ....e sega ne deka se zrtvite direktno od ebola ,no indirektno da ...kako zakluciv ?...mnogu lesno !
osudeni za prv pat za shpiunaza 19 lica na kazna zatvor vkupno od 73 godini ----i koj kaza deka se greota ,deka se politicki zatvorenici ,koj se buni ,koj negoduva ....NIKOJ pocituvani ,site zborat za ebola dali ima ili ne,nema
pritvoreni 11 sudii i drug personal ,i sega odma zamena ke im najde ,ke gi popolni nivnite mesta so "kadar " i toa jak ,site od dui za da mu chutata ....koj se pobuni ,koj kaza dva zbora deka ova ne e vo red ...NIKOJ pocituvani ,site zborat za ebola dali ima ili ne
a matematikata 19+11=30 lica x 4 najbliski domashni koi isto stradaat = 1200 lica na koi sudbinata im ja unishtija ,i toa ne e se ...prodolzuva zarazata ....
30*4=120, не 1200...

Пишувај малце поразбирливо, може има интересна поента твојот пост, али ни сам не можеш да си разбереш кои лица каква казна добиле и за кое дело, а камоли некој што воопшто не слушнал за такви настани.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.745
Екипата на „Алфа“ нападната кај Мавровка
Петок, 10 Октомври 2014 01:09

Додека екипата на Алфа Телевизија снимаше снимки од хотелот Супер 8 од пред паркингот на стоковната куќа Илинден, во близина на споменикот на Скендербег две непознати лица, ја нападнаа заканувајќи им се по живот, јавува телевизијата.


Непознатите насилници наредиле да не се снима, по што влегле во вербален конфликт со снимателот, туркајќи го и навредувајќи го, тегнејќи му ја камерата за да ја одземат, по што тој бил принуден да им го даде блуреј дискот каде што беа снимките.

-Иако добија ветување од новинарката дека материјалот нема да биде прикажан, со закана по животот ги избркаа од паркингот. Дискот остана кај непознатите момчиња. Алфа телевизија го пријави инцидентот во полиција, објави телевизијата на својот сајт
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.068
Поени од реакции
11.431
Неофицијално жртвата е Colin Jaffray, Director, Strategic Planning Johnson Matthey
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.745
Во Србија 708 луѓе се ставени под медицински надзор како превентивна мерка и со цел да се спречи евентуалното ширење на вирусот на ебола, соопшти српското Министерство за здравство.

Во соопштението се посочува дека 92 лица од нив допатувале од подрачја погодени од ебола.

- По појавата на првиот случај на заболен од ебола на територијата на Европа, потребно е да се зајакнат преземените мерки во здравствениот систем во Србија, во согласност во препораките на Светска здравствена организација, наведува Министерството за здравство.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
http://biodefense.com/Pandemic-Preparedness-Episode-12.html



  • in America today, you have remarkable access to anti-viral herbs and superfoods;
  • why you should be growing medicinal herbs and spices right now;
Имаме и тука "anti-viral herbs and superfoods ". Еве јас на пример, лукот го спремив, ракијата е на маса, ајварот во визба, за расолница ќе видиме кај има. Ќе и ебеме мамето на еболата.
:icon_lol:[DOUBLEPOST=1412944721][/DOUBLEPOST]
Малку е ебола за нас. Многу подобра идеа се неколку хеликоптери полни со канистери со антракс. Вакви говна од луѓе навистина не заслужуваат да постојат.
Де бе песимист еден.Дај барем одбери нешто шо не го лечи пеницилин.:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom