ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
5.886
Поени од реакции
8.062
Сите што го дрвите дека требало Стерлинг да пуца, да се случеше тоа и да промашеше ќе го дрвевте дека Саутгејт е тиквар што пуштил фудбалер кој шутира 2/10 да го пуца 5ти решавачки пенал.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
718
Поени од реакции
970
Сите што го дрвите дека требало Стерлинг да пуца, да се случеше тоа и да промашеше ќе го дрвевте дека Саутгејт е тиквар што пуштил фудбалер кој шутира 2/10 да го пуца 5ти решавачки пенал.
Не е далеку од вистината дека и вака и така и онака тој пак си е тиквар.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.228
Поени од реакции
89.611
Ако е стварно точно дека Пикфорд бил 6-от пеналџија за Англија тогаш треба под итно да му се искине лиценцата на Саутгејт и да го стават месец дена во самица.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.763
Поени од реакции
4.153
Ефикасност 2,78 по утакмица на ЕП.:unsure: Све што е испод 3,00 е дно. Освен Шпанија-Хрватска 5-3 и Франција-Швицарска 3-3 немаше ништо посебно wow драмишта со пресврти, голчини, nail biting ова она...
Ova e se samo ne e dno statistika za golovi po utakmica,neznam sto sakas pa ne ti e ova NBA da pagjaat 250+ poeni(a tuka 3.0-4.0 prosek po golovi).
Sporedi so koe sakas prvenstvo prethodno i ke dobies polosi i apla polosi brojki.Daj probrkajte malce pred da pisuvate i treskate gluposti.....
2.12 imase 2016 euro
2.67 imase 2014 svetsko
2.45 imase 2012 euro
2.27 2010 svetsko
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.322
Поени од реакции
2.741
Ако е стварно точно дека Пикфорд бил 6-от пеналџија за Англија тогаш треба под итно да му се искине лиценцата на Саутгејт и да го стават месец дена во самица.
Ти беше тој што збореше тука дека требало Бастони да игра место еден од Киелини и Бонучи?
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.432
Поени од реакции
4.037
Моментално се сетив на едно генијално мислење уште од почетокот на ЕП и морав да го постирам (без никаква навреда).
34047890.jpg
 

Mr. Mojo Risin'

Violator
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.211
Поени од реакции
3.781
Го провери ли некој момакот Трент Александер дали преживеа после она синоќа?
Ствсрно го снема а јајцата ми ги отече цело европско.. значи итс нат каминг хоум
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.898
Поени од реакции
4.517

Муабет на место.


на кратко, дечково е Ирец што ја хејта Англија. Ко шо сфатив ако освоеше Англија требаше да спие пред вембли 1 недела.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.258
Поени од реакции
7.432
Моментално се сетив на едно генијално мислење уште од почетокот на ЕП и морав да го постирам (без никаква навреда).
Прегледај го приврзокот 301282
Жално е што каменот доаѓа од соседниот двор!
Автоматски споено мислење:

Ствсрно го снема а јајцата ми ги отече цело европско.. значи итс нат каминг хоум
Мислам дека го банираа!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.077
Поени од реакции
38.889
Пикфорд иначе шутираше пенал и со Колумбија на СП 2018 ако памтам добро. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.228
Поени од реакции
89.611
Ти беше тој што збореше тука дека требало Бастони да игра место еден од Киелини и Бонучи?
Не.
На мене ми беше одамна јасно дека ќе играат Киелини и Бонучи, едноставно Манчини сака искуство во одбрана. Има време за Гери, млад е се уште и тек допрва неговото време доаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom