ЕУРО 2020 - Нокаут фаза

Кои репрезентации ќе стигнат до финалето на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.669
Поени од реакции
2.142
После вчерашната неправда очекувам жабарите да победат во финалето. И онака ќе биде позаслужено, отколку кога би победила Англија.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.612
Поени од реакции
43.265
Абе тој новинарот го прашува Шмајхел, what does it mean for you, to stop Football from coming home :LOL:
Тоа беше огромна глупост од новинарот и Шмајхел прво му ја плесна, а потоа и културно му објасни зошто му беше глупо прашањето уствари. xD
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.114
Поени од реакции
2.561
Никој не искоментира ништо за потенцијалниот индирект уште во 3 минута, кога мислам Кјаер ја врати до Шмајхел аплс намерно. Дури се чудев како Шмајхел толку лесно ја собра со раце.

П.С Што го кривите толку судијата за мечот Србија Португалија за непризнатиот гол. Помошникот ја заеба работата, не може главниот судија да види од пола терен дали поминала линија или не.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.658
Поени од реакции
14.519
Па добро мнг вакви навивачки песни не секад имаат смисла. Пример ни солунско поле никад не било наше :D
Знам дека сум на игнор кај ботов, ама некој нека му посочи дека во наведената песна никаде не се пее дека Солунско поле некогаш било наше, туку дека ЌЕ биде.

И овој лик завршил Историја, а со македонски јазик и граматика застанал во 5-то одд ццццц
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.368
Поени од реакции
3.160
Многу се смешни овие што се трудат да ја бранат Англија...Чувство за зезање 0...Еве во темата за трансфери, трансферот на Хакими стопати се постираше за зезање па никому ништо....
ПС
Ќе ја местат италијаните...Не се нервирајте...Фудбалот се врати дома.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
Сега италијанциве имат прилика да се искупат за се што испосраа како непособни пред едно 70 години, времето дојде за се да им биде простено и заборавено само нека победат во Недела, во нивен стил :D:D:D.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.340
Поени од реакции
57.886
ПС: Ме чуди што никој/ретко кој им го забележува на Италијаниве Боки13 левел на педерско играње - дади еден гол и после стои (или лежи по потреба ) во свој 16ик, поминување на пола терен е мисловна именка. Циганарија пар екселанс, ко Барса у најбољи дани.
:pos:
Оди на твитер читај за Манчестер и не се чуди многу.
Не е 2006та година за ова ПС што си го пишал.


Друго, сеа ќе дојде @callejón de la muerte да каже дека Мусолини им местел првенства на Италијанците. :pos::pos::pos:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.265
Поени од реакции
7.272
Многу се смешни овие што се трудат да ја бранат Англија...Чувство за зезање 0...Еве во темата за трансфери, трансферот на Хакими стопати се постираше за зезање па никому ништо....
ПС
Ќе ја местат италијаните...Не се нервирајте...Фудбалот се врати дома.
И мене не ми е јасно како немаат осет за хумор, глеј што смешен е коментаров "инцестоиден" :pos:
Автоматски споено мислење:

:pos:
Оди на твитер читај за Манчестер и не се чуди многу.
Не е 2006та година за ова ПС што си го пишал.


Друго, сеа ќе дојде @callejón de la muerte да каже дека Мусолини им местел првенства на Италијанците. :pos::pos::pos:
Аха ок, значи испод стандард е за жабарите ако не се понашаат ко поголеми ѓупци од самите ѓупци (y) Не за друго, никад не ми биле интересни и ако не се последниве 3 утакмици, мислам дека поише од 5-10 им немам гледано (не питај зашто, сите знаеме хехе)
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.368
Поени од реакции
3.160
И мене не ми е јасно како немаат осет за хумор, глеј што смешен е коментаров "инцестоиден" :pos:
Па за тоа сите ги зезаат.
....Од многу одамна ми остана во сеќавање: - Забавна емисија, германска тв, покануваат енглез, овој се курчи како небаре цел свет се врти околу него...и на водителот му вели : Вие германците сте како роботи..ова -она... и овој водителот мртов ладен му вели: -Ние барем не сме на остров и да си правиме инцести.
...Делириум:D
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.340
Поени од реакции
57.886
Многу разбирам...
ЛАГА
Погледни ги овие срамови доле. Дрско и немилосрдно се срамеше и тонеше у непознавање, блам и очај. Едноставно генерираше дно и излив на хроничен блам.

Какви промени побогу?..па цел тим му игра во ЛШ шампионот Баерн Минхен кој гази на сите полиња...моменталната Германија има гром од играчи е меѓу топ 3 фаворити за освојвуање на ЕП
Да тргниме од тоа дека во Европскиот шампион Баерн Минхен кој е втор фаворит за титула во ЛШ и ланскиот првак во ЛШ (11 победи од 11 утакмици каде буквално издоминираа) играат 9(девет) Германски играчи од кои 8 константно горе долу се во прв тим(Сане,Гнабри,Кимих,Горецка,Милер,Нојер,Боатенг,Суле)...овие 99% го сочинуваат првиот тим на Баерн Минхен...значи не Дортмунд или Лајпцих да се разбериме.

Ако ги додајме Гундоган,Госенс,Рудигер,Чан,Вернер,Хаверц тогаш веќе имаш солидна репрезентација...остај заебанциите за играчите од Челзи кога сите знајме дека генерално се добри играчи и имаат капацитет.


Овие ако не се топ 3 фаворити за освојување тогаш нема шо да дискутираме.

Другите три фаворити според мене се Франција..и еден од Португалија/Англија...горе долу овие се најквалитетни светски репрезентации моментално.
Во ниту еден универзум Италија и Шпанија немаат подобри состави од Германија..ако сакаш играч по играч ќе ги споредваме нема проблем...Германија за нив има дрим тим посебно за Италија..смешно е да ги споредваме.

Друга работа е тоа како ги игра Лев и како ги поставува играчите ...тој ако е неписмен и не знај да ги искористи сите 8 првотимци од Баерн Минхен кој гази моментално односно во овие две години е сосема небитно....плус Гундоган од Сити во животна форма....едноставно ете му го Флик неговиот поранешен помошник во Баерн и нека си побара совет....сигурно Левандовски сам не ја прави целата разлика.

2002,2004,2006 па и 2010 имаа послаб состав од овај...2004 беа очај и беда...сега имаат дрим тим за разлика од тогаш.

И да не поминат групи нема да ти ја докажи баш поената бидејќи се во група со други две екипи со сличен квалитет Португалија и Франција каде можат да испаднат.

Рудигер и Чан се машини и не знам зошто толку ги потцени..баш добро играат оваа сезона.

И како тоа Гнабри,Сане,Суле и Горецка да играат до сабаље во Баерн?...демек овие се слаби играчи?...11 од 11 победи имаше Бааерн лани со овие играчи лани во ЛШ од кои една 8ка против Барселона....значи ги маршираат екипите буквално и ти за овие викаш дека се слаби?...замисли и тоа константно прва постава играат
Германија во која 9 играчи...ДЕВЕТ ИГРАЧИ играат константно прва постава(добро ајде Мусала е резерва) во ЛШ шампионот Баерн Минхен кој ги измоча сите противници лани во 2020 и сега во 2021 во ЛШ била слаба и не била во топ 5...Италија и Шпанија со полуиграчи биле пред нив....неможам да вервам што читам искрено....ќе почнам голф да гледам...не е нормално да сте сериозни со муабетите дека не се топ 3 70% од екипата на Европскиот доминатор Баерн Минхен....Белгија била подобра со двајца играчи Лукаку и Де Брујне...или Италија со Белоти,Имобиле,Инсиње....


Дефинитивно не сте арни.
Преразочаран сум од комрадите шинтерашки...какви експертизи имаме споделувано во нашиот мизерен фан клуб за сега да ме разочарваат со муабетите...ќе се убијам...Џонтра со цел памет ги спореди Вернер,Сане,Гнабри со полуиграчи како Имобиле,Киеза,Берарди и Белоти :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: ..и тоа сериозен е...Киеза..ебаниот Киеза и Белоти...зини земјо голтниме
Киеза не е подобар апсолутно од никој...Сане за него е класа и мора да се заебаваш дека викаш одговорно...и од Гнабри е послаб каде каде....ако сакаш јавно ќе ставиме анкета и да видиме кој за кого ќе се одлучи...одбери си кој сакаш од Сане и Гнабри.

Шпанија е смешна репрезентација и е убедливо најслаба од овие големите...
очајни фудбалери без никаков концепт...Олмо му е најопасен играч во нападот кој е полурезерва во Лајпцих....и таа утакмица беше сплет на околности а не реален приказ на квалитет
За Киеза не сакам да вервам дека си сериозен....онака нереално ми е за ова да пишам...Киеза против Сане :pos: :pos: :pos: ...Марадона е за него Сане во секој можен фудбалски аспект.
Ти велиш за мене добра ноќ..а нашиот комрад од Интерашкиот фан клуб со цел памет ги спореди Киеза и Сане.....Киеза еднонасочниот полошата верзија од Хесус Навас,Кандрева(на млади години) и Сержо Консисао го спореди со Сане кој дроби буквално фудбалски..незадржлив е, во секој момент е напаст за противниците во Баерн...ебаниот Киеза кој ви делува прејак во Јувентус бидејќи сите други се за греота.
Сане дробачот. Не ти е срам малце еве неколку месеци после ова дно и тој скандал од игра на Сане? Оди погледни у огледало ако досега немаш видено како изгледа човечка форма на срам.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.182
Поени од реакции
8.510
Полуфиналето помина, сега треба сега да се фокусираме не финалето.
Јас мислам дека Италија ќе му ја пушти на Англија исто како што Данска престана да игра во второто полувреме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.612
Поени од реакции
43.265
Полуфиналето помина, сега треба сега да се фокусираме не финалето.
Јас мислам дека Италија ќе му ја пушти на Англија исто како што Данска престана да игра во второто полувреме.
На финалето фокусирајте се тука. :))
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Заебано ова со двете топки. Не знам како не приметив, не знам како никој не пишал тука за време на натпреварот, не знам како коментаториве не приметија... а на метар помина до топката и долго време си седеше поприлично внатре...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom