ЕУРО 2020 - Група Е (Полска, Словачка, Шпанија, Шведска)

Кои две репрезентации ќе се пласираат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    19
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.092
Поени од реакции
1.414
Dobar e trenerot na Sveganite, mnogu disciplinirana reprezentacija se, gi macea i na Germanija na SP 2018, nekade vo 90+ primija gol od Kros.
Danielson iskina vo defanziva deneska, dobro branese i Olsen, mnogu dobri partii ima ovoj golman za reprezentacijata.
Mnogu po opasni ke bea so Ibra i Kulusevski, taka ke mora da forsiraat defanzivna igra.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.871
Поени од реакции
3.211
Секако, но муабетот беше за играта на Шпанија, не за бодот на Шведска.
Слаби се секако ги гледав и на претходните ептен гњават со ротација на топката.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Со Словачка уште повеќе ќе се мачат. Словаците нема толку длабоко да се бранат сигурно и ќе им прават проблеми во одбраната.
Енрике пробва нешто да измислува демек Љоренте го игра бек, не го става Морено на сметка на дрвото Мората, чудни одлуки од сам старт уште и при изборот на играчи за првенството се виде дека не е токму чоекот.
Добро, вечерва и голманот на Шведска имаше пар одбранети топки кои се невозможни да ги одбраниш ама сепак.
Автоматски споено мислење:

Кога се враќа Кулушевски ?
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.092
Поени од реакции
1.414
Shatka, Kuchka :D
Mnogu dobro deluvaat Slovacka, a bea premnogu potceneti pred EP.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.565
Поени од реакции
11.311
Zasluzeno Sveganite, 3-4 dobri shansi prethodno. Slovachka igraa na remi i sega ke treba da se aktiviraat.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.092
Поени од реакции
1.414
Weiss, nekogasniot talent na Manchester City uste da ti igral za Slovacka.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Каква дисциплина имаат сите Скандинавски екипи во одбрана да им позавиди човек. Шведска до прво место во групата, немам дилеми тука :)
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
602
Поени од реакции
399
Шпанциве сите се со Каталонско потекло или има друга причина што не пеат на химната?
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
595
Поени од реакции
219
Enrike na gajba pred koperacija a la Bielsa stil
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom