ЕУРО 2020 - Група Е (Полска, Словачка, Шпанија, Шведска)

Кои две репрезентации ќе се пласираат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    19
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.419
Поени од реакции
50.212
- Spain XI vs Sweden:

Unai Simón; Llorente, Laporte, Pau Torres, Alba; Rodri, Koke, Pedri; Ferran Torres, Morata, Dani Olmo.

Што е со Де Геа? Не е повеќе стартер?
Не е. И на квалификациите за светско и на припремите бранеше Симон.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
934
Поени од реакции
1.645
За мене изненадување најголемо досега. Словачка мислев дека нема ни бод да освои, по она што го прикажаа со Кипар и Малта (посебно со Малта).
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.817
Поени од реакции
8.683
Koja мизерија се пољациве. Можда и поочајни од турците и русите ( сепак тие играа со Италија и Белгија).
Една асална акција не направија и една Словачка на постојано напаѓање не успејаа да ја победат.
Левандовски топка не допре, Криховијак не вреди ни да се коментира.
Потоп ќе ги снајде како на светското 2018.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.738
Поени од реакции
4.952
Кулушон која година ќе игра на ЕП? И посакувам на Шведска 0 бодови и 0 голови.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.223
Не ја гледав Полска - Словачка ама изгледа Полјаците пак ќе тераат по старо. Ќе одиграат јаки квалификации, ќе се направи слика дека се фаворити од сенка, и на крај ќе дојдат на СП или ЕП и прописно ќе се избрукаат. На СП 2018 беа најмизерна европска селекција и успеаа да завршат последни во најлесната група.

Туку Словачка ме изненади. Како што пишав претходно, ги сметав за најслаба репрезентација на ова ЕП.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.738
Поени од реакции
4.952
Добри Швеѓаниве, ќе напраат 50 додавања цела утакмица.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
912
Поени од реакции
1.060
Isak mozese da gi potopi, sekoja cest za Llorente za ova sto go spasi.
Автоматски споено мислење:

Isak mozese da gi potopi, sekoja cest za Llorente za ova sto go spasi.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
2.983
Поени од реакции
2.368
Шо им е на коментаторите со Шпанија од уста не ја извадија и кога се играчи на Шведска.
:pos: :pos: :pos:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.525
Поени од реакции
11.287
@Igorcemk Дортмунд имаат бај-бек опција за Исак? За 30 милиони?
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.778
Поени од реакции
20.202
Utakmicava me uspa, Spanija dosadna kako sekogas.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom