ЕП 2022

Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Мате им донесе голема радост на унгарците.
Страшно добра утакмица, нерешено беше најреален резултат. :)
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Унгарците се очајни. Прво пораз од Холандија и сега се извлекоа против Португалија без неколку стандардни играчи. Нема да ме чуди и од Исланд да изгубат и да испаднат уште во првата рунда.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Исланд имаат многу добра репрезентација, според мене фаворит за прво место во групата, а и висок дострел на првенството.:)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Исланд имаат многу добра репрезентација, според мене фаворит за прво место во групата, а и висок дострел на првенството.:)
Топ играчи имаат, да ти е ќејф да ги гледаш како играат, незнам дали ќе е доволно за висок резултат, но некако најомилена репрезентација ми се за гледање на првенствово.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.699
Поени од реакции
6.621
Ауу лалињава колку добро играат. Првпат ги гледам и сум импресиониран.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.325
Мислам Холандија би ни лежела како противник во баражот. Голман дефинитивно немаат (се на се 5 одбранети топки само). Инаку да, бајаги брзо играат, ама ако Стеинс им е отсечен, толку од нив.
Браво за Исланд и како изиграа, иако мислам многу брзаа и искомплицираа, а можеа лесно да го истераат натпреварот на +7 ако беа поконцентрирани.
Унгарија - Португалија беше топ утакмица досега, мислам најдобра што сум ја гледал првенствово.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.730
Исланд имаат многу добра репрезентација, според мене фаворит за прво место во групата, а и висок дострел на првенството.:)
а ги добивме кај нив пред 2 години мислам беше...вчера мислам и судиите толерираа оштра игра на Холаандија, ама на крај им досудија....
Незнам зошто нашиот коментар се Дебилира со тоа демек Унгарија ќе го тепа Ислан со 5+ и ќе праат круг па Холаандија ќе влезе..
на Унгарија не и одговара даа влезе Холандија, нема да пренесе бодови, така да ќе видиме овие математики...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Аууу каков run & gun натпревар удрија вчера Исланд и Холандија. Темпо, трчање, лудница.

Опасни се Холанѓаните, дефинитивно екипа во надоаѓање, релативно млад им е составот, можат уште едно 7-8 години без проблем само со овие играчи да тераат и да ги надоградуваат како што ќе им доаѓаат млади генерации.

Во секој случај не е некое мерило за други екипи дуелот. Ова се веројатно двете најбрзи репрезентации на првенството, но и двете имаат проблеми во одбрана, заради недостаток на висина.

П.С. Спомна некој погоре, без разлика што се во надоаѓање, камо од дуел со нив да ни зависи пласман на светско. Ќе ни треба среќа во ждрепката за тоа. Steins и Smits ќе не излудат без дилеми, но и ќе ги запознаеме холанѓаните со Пешевски и Стоилов ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom