ЕП 2022

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Ова ако не е местење не знам што е. Инаку која е логиката една Данска која меле 55 мин и тоа со втор тим, одеднаш го губи натпреварот.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ako e mestena sakam u finale da go jadat od istive

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Дај бе нека се угаснат коментарите од Мрт, не знам како плата земаат овие.
На крај кога заводи Франција коментаторот вика, Данска закажаа полуфинале со Шведска :facepalm:
Отворив табели да проверувам ебате трупот ебате.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Местенка од авион се гледа, арам нека му е на Данска, ако не ги пуштат овие ѓупците да играт полуфинале бисеро ќе му се срони....
Да ти ебам и ракомет и се, ептен пички овие Данска, да бог да Шпанија да освои и така да му се измоча во сурат на тоа бледите фаци, како ги замразив данците иако од секогаш ми биле фаворити дали еп или сп.
Најмногу криво ми е за Исланд, заслужија да се во борба за медал !
Не заслужија вака да исладнат поради мизерен и сомнителен меч...со втор тим газеја....
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
И ова и она вчера изгледа на крај мислеа Амерички фудбал дека играа Данска и Норвешка
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Исланд сами си се криви некни од готово вересија шо напраја со Хрватите. Јас мислев го добиле мечот, не го гледав второто полувреме. Иди дечко ми, му викам Исланд играње ракомет свака част, ми вели видов преѓе со Хрватска како играа, е шо му велам ги изгазија, отвори резултати ми вика, ко ќе видам шо ќе видам :pos:
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Нема лутење, данците со досеганшните 6 победи се ставија во ситуација да бираат противник и одбраа. Можеби беше морално погрешно што не одиграа 100% до крај, но тоа е нивниот избор.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ништо ново не е ова, се случувало и порано репрезентацииве, да си „бираат“ противник последно коло. Системот е тој што треба да се смени. Направи некои почетни групи со по 4 екипи, 2 поминуваат и после директно нокаут фаза. Вака пола од утакмициве во втор круг се тотално небитни за првенството.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
А зошто Данска би местела полуфинале со Шпанија наместо со Шведска?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom