ЕП 2016- Група 2 (Втора фаза) Вроцлав

Кои две репрезентации ќе ја минат групата 2?


  • Вкупно гласачи
    46
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Ајде Дојчланд :pos:
Ги спакуваа ѕвездиве од Данска за дома :D
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
русија има мотиви за победа, би била втора репрезентација што би одела на турнир за ОИ
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Чекајте малку другари, какво е првенствово, ништо чудно Русија да ги клукне Шпанците па Данска да си иде у полуфнале. :D
 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
По се изгледа точна прогноза сум имала за кои екипи ќе ја поминат групава (y)
Мило ми е пред се за Германците, затоа што 4-5 години редовно ги пратам и ми се поомилена репрезентација во споредба со сите други ( нормално ако ја одземеме Македонија ). :)
Со оглед на тоа што цело првенство го играат без 3-ца првотимци и денес успеаа да ја совладаат Данска со отсуство на уште двајца, ми е уште повеќе мило што поминаа. :D
Се надевам нема да запрат на 4-то место, дај Боже да стигнат до некој медал. :bravobe:
 

Attachments

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Од европското првенство има три места за олимписки игри, шампионот директно и две во квалификации. Ако освои Норвешка, тогаш Русија и Шведска ќе одат во квалификации. Доколку освои Шпанија / Полска / Германија / Данска тогаш оди директно на ОИ, Норвешка оди како втора од Европа, а подобро пласираната од Шведска / Русија како трета. Во таква ситуација Македонија ќе го заземе последното место од светското што води во квалификации.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки, Шпанија на собраниски ја има или стрим да си барам? да не идам за џабе до доле
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
какви глупости има на собраниски па и јас тешка ретарда што очекувам :tapp:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Untitled.png Пласман на Светското 2015

France
Qatar
Poland
4 Spain
5 Denmark
6 Croatia
7 Germany
8 Slovenia
9 Macedonia
10 Sweden

Во втора фаза на Европско првенство 2016 се: Франција , Полска , Шпанија , Данска , Хрватска , Германија , Белорусија , Унгарија , Македонија , Норвешка , Шведска и Русија .

За втора и трета репрезентација од Европско испаѓаат Белорусија , Унгарија и Македонија .

Во игра се Шведска , Русија и Норвешка . Норвешка со пласманот во полуфинале обезбедува квалификации , додека втора и трета репрезентација се борат Шведска и Русија . Ако Норвешка биде шампион тогаш Шведска и Русија се втора или трета репрезентација . Ако Норвешка не биде шампион тогаш Русија со победа над Шпанија е трета репрезентација , а Норвешка втора .

За ние да одиме на квалификации мора Шпанија , Германија или Данска да биде шампион .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Каков пинг понг е утакмицава Шпанија - Русија :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom