ЕП 2016- Група 2 (Втора фаза) Вроцлав

Кои две репрезентации ќе ја минат групата 2?


  • Вкупно гласачи
    46
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
kako ne go jadat dancite utre samo mnogu oslabena ke bidi germanija bez disinger i vajnhold
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Браво за Шведска,алал нека им е ,ете така се игра на меч за кој СИТЕ МИСЛЕА ДЕКА ТУКУ ТАКА ЌЕ ГО ПУШТАТ,аха нема грешка,Македонија се тие:kuracc:...
Секоја чест,нека се тресат сега утре децата на куртонот Гудмонсон..
Ах утре да тепа Германија:cuc:,да не ги гледам повеќе овие лигави Данци,не можам да ги смислам повеќе,секое ебано првенство да се шлепаат до полуфинале,море сиктер таму...
Ајде ДОЈЧЛАНД,ајде момци утре:semolam:,иако сте без Вајнхолд и Дисинџер искршете ја таа банда на брадосано-детски куртонски фаци+еден ЃУПАК:confused:,нека плачат куртонските фаци како Ханс факинг Линдберг,нека се чудат шо ги снајде мамицата нивна....:bance:
Па нема репка која ја мразам повеќе од Данската,гниди едни скапани,мрш бе...:mad:
Ајде Дојчланд,ајде момци....ВОЛФ спушти ја ролетната брату....:cool:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.678
Браво за Шведска,алал нека им е ,ете така се игра на меч за кој СИТЕ МИСЛЕА ДЕКА ТУКУ ТАКА ЌЕ ГО ПУШТАТ,аха нема грешка,Македонија се тие:kuracc:...
Секоја чест,нека се тресат сега утре децата на куртонот Гудмонсон..
Ах утре да тепа Германија:cuc:,да не ги гледам повеќе овие лигави Данци,не можам да ги смислам повеќе,секое ебано првенство да се шлепаат до полуфинале,море сиктер таму...
Ајде ДОЈЧЛАНД,ајде момци утре:semolam:,иако сте без Вајнхолд и Дисинџер искршете ја таа банда на брадосано-детски куртонски фаци+еден ЃУПАК:confused:,нека плачат куртонските фаци како Ханс факинг Линдберг,нека се чудат шо ги снајде мамицата нивна....:bance:
Па нема репка која ја мразам повеќе од Данската,гниди едни скапани,мрш бе...:mad:
Ајде Дојчланд,ајде момци....ВОЛФ спушти ја ролетната брату....:cool:
Швеѓаните бркаат место за квалификациите за ОИ .
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
Штета за Германија сварно, најдобрите играчи им се повредиле. Кој се повикани место нив?
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
И треба победа на Шведска денес?
Па да, со пораз на Русија која игра со Шпанија би требало да изгубат, ако тепа Шведска ќе ги помини на табелата, би играле за место, со победа денес тие и пораз на Русија би биле 7-8 место на шампионатот, а ако не тепа Шведска би била 9-10....
Јас денес одам со типување на победа на сите 6 фаворити денес ALL IN шо ќе биди нека биди :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
потслушнав вчера дека бркаат место за ои и нешто за голразликата со Русија,затоа и толку се бореа.
Нема врска, дај нека и се стави крај еднаш на оваа дискусија :D
Значи ако ОИ го освои една селекција од Франција, Данска, Германија, Шпанија, Полска или Хрватска, Македонија како 9-то пласирана на СП оди во квалификациите за ОИ.

Единствена селекција која сеуште е во игра да не загрози е само Норвешка, дури и вчера важеше истото, па дури и да тепаа Швеѓаните.

Е сега, имало уште една опција во која ние го јадеме, а таа е Норвешка ДА ИГРА ФИНАЛЕ (а не да освои), против Франција како светски шампион.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Какво играчиште е Фет!:aplauz::bravobe:[DOUBLEPOST=1453918818][/DOUBLEPOST]Нодезбо имаше празен гол и го погоди германецот.На 10 метри од голот беше.:cuc:Полош промашај и од Шпанецот Гарсија.:pos:
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
Нема врска, дај нека и се стави крај еднаш на оваа дискусија :D
Значи ако ОИ го освои една селекција од Франција, Данска, Германија, Шпанија, Полска или Хрватска, Македонија како 9-то пласирана на СП оди во квалификациите за ОИ.

Единствена селекција која сеуште е во игра да не загрози е само Норвешка, дури и вчера важеше истото, па дури и да тепаа Швеѓаните.

Е сега, имало уште една опција во која ние го јадеме, а таа е Норвешка ДА ИГРА ФИНАЛЕ (а не да освои), против Франција како светски шампион.
запознаен си ама не до крај, и две селекции од ЕП одат во квалификации за ОИ, така да ако една еве речеме е норвешка следна би била следната селекција шо не е од тие што ги наброја ти. поздрав
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Deutchland aaaaaa bravo deca,bravo ebete gi grdosiite,NEKA PATAT PLEME NIVNO RASIPANO,gledajte sega na TV kopuci edni.
Bravo deca,taka se igra,i toa bez Vajnhold i Disinger ejjj:drk:,neka cica sega Gudmonson pederot,ebi se mrsul eden,koj ve eba:vozbud:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Auf Wiedersehen Данска. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Прв пораз и дома!

Каков голман е ВОЛФ!!!!!!!:shok2:

Егерт исто како вчера,промашува зицер кога највеќе им треба.

Ќе се спасат шпанците сега,"отпаднаа" двете најјаки репрезентации.Ако не заигра сега руската мечка..:kafence:

Замената на Дисинџер има 109 кила.Многу опасен лев бек,страшен играч.Во одбрана е непробоен ѕид.

Виде во последните 15-ет минути направи минимум пет грешки ама се спасија,а се спасија поради Волф и нормално Егерт.:ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom