ЕП 2016 - Група 1 (Втора фаза) Краков

Кои две селекции ќе одат во полуфинале?


  • Вкупно гласачи
    85
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Каков шах мат од Хрватска за цел форум.
Сите овде лајна ги направивме тие медал ќе освојат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Дали менталниов рече " дали сега Колинда ќе пее или ќе му се јави на Николиќ" или јас бладам нешто:pos:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
И сеа шо бидна, нашиве токмаци ќе го гледаат Рио на ТВ?
Или мора да освои Норвешка злато?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
Каков шах мат од Хрватска за цел форум.
Сите овде лајна ги направивме тие медал ќе освојат.
Јас не :P Не можам такво нешто против родната земја :brlav:Види како ми е типувана Полска-Хрватска на фантази :cool: само 14 разлика сигурно не очекував.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
"OVO JE čudo iz Međugorja. Tako mislim. Zahvaljujem svom prijatelju Isusu i njegovom prijatelju Zlatku. Lijepo je kad pobijediš. Nisam vjerovao u čudo, ali sam želio pobijediti. Igrali smo dobru obranu, vratar nas je držao, u napadu smo zabijali", prva je reakcija izbornika Željka Babića nakon neviđene rukometne utakmice u Poljskoj.

"Nikada se ne bih kladio protiv Isusa i Gospe Međugorske", odgovorio je izbornik na pitanje je li vjerovao u čudo.


:confused:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
И сеа шо бидна, нашиве токмаци ќе го гледаат Рио на ТВ?
Нашиве токмаци секако ќе го гледаат Рио на ТВ, со онаква игра и од Чиле ќе го јадеме во квалификации.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Дечки да не знаете дали ќе ја даваат снимка утакмицава и кога? Сите преноси ги изгледав, баш оваа најдов да не ја гледам:facepalm:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Дали менталниов рече " дали сега Колинда ќе пее или ќе му се јави на Николиќ" или јас бладам нешто:pos:
Е тој е менталитетот македонски, одма за комшијата мислат. На ваква победа можи ќе му текни на некој хрват дека србите испаднаа и се подобри од нив.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.107
Поени од реакции
4.956
Се надевам боговите на ракометот ќе бидат фер па ќе гледаме финале Хрватска- Германија
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.703
Поени од реакции
5.332
сигурно сите го правеа Бабиќ психопат ко го отпиша Ивиќ на сметка на Стевановиќ :) денес тој 34 годишен Стевановиќ му донесе полуфинале... ќејф ми беше шо ја гледав утакмицава, и шо копилињава полски го јадоа стапот посебно Јурецки брадрс..
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Имa еднa мнoгу битнa рaзликa пoмеѓу Хрвaтскa и Македонија. Нa нивниoт нaјдoбaр игрaч (Дувнјaк) кoгa не му oди шутoт aсистирa (денес имa еднo 14-15 асистенции a сaмo еден гoл) a нa нaшиoт најдобар Лaзaрoв кoгa не му oду шутoт дуплo пoќе шутирa.
п.с. Oвaј хрвaтoт селектoрoт е тежoк aмaтер гo извaдил Алилoвич, требa дa учи oд Oбрвaн и дa земи дa гo венчa зa гoлoт , кaкo кaј нaс дегустaтoрoт.
Дувњак има крила како Штрлек и Чупич, бекови како Копљар, Степанчич, Шлишкович, Карачич...на кој Кире да му асистира? На Мојсо и Вилипче? И плус, колку асистенции има Кире во утакмица? Колку пати му асистира на Гоце или на Столе/Пешевски? Аман со овие исти муабети, 10 години ги слушам.


Него, секоја чест на Хрватите. Го направија невозможното. Неверојатна партија во одбрана и пред се на крилата кои како оси летаа напред после секоја загубена топка на Пољаците. И повеќе од заслужено полуфинале, би сакал и да станат Европски прваци иако ќе е тешко.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
сигурно сите го правеа Бабиќ психопат ко го отпиша Ивиќ на сметка на Стевановиќ :) денес тој 34 годишен Стевановиќ му донесе полуфинале... ќејф ми беше шо ја гледав утакмицава, и шо копилињава полски го јадоа стапот посебно Јурецки брадрс..
Се повреди Ивиќ пред првенството, иначе тој ќе идеше.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Шампионот од ЕП оди директно во Рио а уште 2 играат квалификации. Бидејќи повеќето имаат обезбедено квалификации од СП местото ќе го земат послабо рангирани репрезентации на европсково.
Веројатно тоа би биле Норвешка, Шведска и Русија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom