ЕП 2016 - Група Б (Англија, Русија, Велс, Словачка)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.969
Поени од реакции
38.487
groupb-620x349.jpg

Saturday 11 June, 18.00 (Bordeaux): Wales v Slovakia
Saturday 11 June, 21.00 (Marseille): England v Russia

Wednesday 15 June, 15.00 (Lille): Russia v Slovakia
Thursday 16 June, 15.00 (Lens): England v Wales

Monday 20 June, 21.00 (St-Etienne): Slovakia v England
Monday 20 June, 21.00 (Toulouse): Russia v Wales
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.272
Поени од реакции
23.075
Англија први во групата ќе бидат, а Словачка втори. Мое мислење.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.873
Поени од реакции
22.237

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.272
Поени од реакции
23.075
Ward, Gunter, Taylor, Davies, Chester, Williams, Allen, Ramsey, Bale, Edwards, Williams

Kozáčik, Pekarík, Škrtel, Ďurica, Weiss, Hrošovský, Hamšík, Švento, Kucka, Mak, Ďuriš
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.417
Поени од реакции
50.207
Дејвис пак централен бек ќе игра (n)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.429
Кое Гејм оф Тронс фризурче си го држи Ален :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.009
Поени од реакции
7.673
Трета минута, Ремзи веќе 2 пати подаде со пета.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.272
Поени од реакции
23.075
Хамшик што им направи, штета што не постигна гол.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.631
Поени од реакции
13.054
Гарееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееет Бејлллллллллллллллллллллллллллллллллллллллл
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.429
Колку им значи сево ова на Велшаниве :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom