Д Фестивал 2017

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од dejvidofficial, 12 јуни 2017.

 1. Бавча

  Бавча идол на младите

  Член од:
  25 декември 2007
  Мислења:
  10.622
  Допаѓања:
  8.416
  Бев пред две години и по моето скромно искуство со фестивали ширум светов, од португалија па се до индија можам да кажам дека повеќе и не може да се очекува. Се надевам ќе иде на боље.
   
 2. ivanthegrejt

  ivanthegrejt

  Член од:
  15 август 2011
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  27
  продавам две автобуски карти (повратни ск-дојран-ск) за во петок од 14.00 цена 1200
   
 3. Петар12345

  Петар12345

  Член од:
  21 октомври 2009
  Мислења:
  1.353
  Допаѓања:
  1.821
  Некој да не продава 1 карта фестивалска со камп место?
   
 4. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  20.178
  Допаѓања:
  29.621
  Синоќа е најубав пример зашто не се иде со шатори, пола денес болни по Дојран.

  Многу негативно сум изненаден годинава од Дојран. 55 денари Добра Вода, и кога и побарав на госпоѓата фискална, ми даде фискална со 650 денари искуцани, пошто купивме повеќе производи.

  Кога и побарав сметка со секој производ посебно откуцан, вика, не ни работи скенерот. Не сакав да се направам идиот и да и побарам секој производ посебно да го куца, пошто може со бар кодот рачно да ги внесе, па да и викнам инспекција со двете сметки, јер многу луѓе чекаа ред.

  3 метри подолу, истат вода си е по до некаде нормална цена, 30 денари. Како овие луѓе не можат да разберат дека само штета ке си направат in a long run...

  Хамбургер 100 денари... ќофте. Го чекаш 45 минути...

  [​IMG]
   
  На dejvidofficial, K!KI, BilboBaggins и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  3.275
  За помфрит се доплаќа на тие 100 ден ?
   
 6. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  20.178
  Допаѓања:
  29.621
  Не, ама ќофте никогаш не би требало да биде суво и полуиспечено.
   
 7. Tемјан

  Tемјан the Kingslayer

  Член од:
  19 мај 2011
  Мислења:
  672
  Допаѓања:
  1.082
  Вчера и денеска купував од повеке продавници, а и бев во 3-4 кафани, секаде услугата беше на ниво, цените беа исти како и секаде и добивав фискални. Персоналот беше повеке од потребно услужлив.

  Или тебе така ти се погодило или мене. :)

  Можам да кажам само пофални зборови за организацијата, а тоа со дождот... заеба малку, али беше планирано. Си носев кишен мантил, водоотпорна јакна и 300 резервни маици и чорапи :) . Цела недела кажуваа дека овој викенд ке биде променлив. Така да требаше да знаете дека можно е да врне.
   
  На Najed и vidooq им се допаѓа ова.
 8. IBIZA SOUND

  IBIZA SOUND

  Член од:
  6 февруари 2009
  Мислења:
  10.268
  Допаѓања:
  2.670
  cela godina gi cekaat ovie 2 3 dena dojrancani i normalno e da go naostrat satarot malku i da derat :D
   
 9. sajko

  sajko

  Член од:
  16 март 2009
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  75
  Исто така задоволен од Дојран и дојранчани. Нормално е дека секогаш ќе има како овој со бургерот што мисли дека не е така на други места за време на поголеми настани. Кампот беше одличен и добро организиран, цените беа апсолутно прифатливи (пиво 70, кока кола 50 итн), музиката не беше по мој вкус, но тоа е субјективно. Имав минимални негативни искуства по рестораните но еве денес веќе се смејам на тоа. Сум дошол убаво да си поминам и си поминав. Дождот е најголемиот виновник за расположението на сите, но тоа е вон-наша контрола. Им посакувам се најдобро на Д-фест и да останат силни, јас дефинитивно ќе се вратам.
   
  На Najed, Amaterasu и Tемјан им се допаѓа ова.
 10. komshija

  komshija

  Член од:
  3 септември 2013
  Мислења:
  359
  Допаѓања:
  183
  Прв, а како што ми изгледа и последен Дфест. Дождот е крив да, ама и многу работи што очекував да бидат средени а не беа.

  Прво Дојран како град/село- слепо црево, нема друг збор. Кога најмногу треба да е средено местото изгледаше никакво. Дали искршените знаци со тоа ДОЈ-РАН, дали ѓубрето на секој чекор надвор од (па и внатре на фестивалот), се собраа многу работи и безвеза излезе се.

  Конкретно од маркетиве ќе кажам за СП53, тој кај хотелите. Внатре имаше едвај 10 производа и тоа раштракани без ред. Две каси од кои само на едната можеше со картички и за беља таа касиерка ја мрзеше да живее. Ова веќе е надвор од контролата на организаторите секако, ама дојранчани се идиоти со еден збор.

  Единствено задоволен сум од услугата во еден од рестораните- Вавилон. Брзо ја донесоа храната, вкусно, средено, тип топ се си беше.

  Ретроспективно, да не беше дождот можеби сите овие проблеми ќе беа занемарливи, имајќи на ум дека организаторите како организатори можеа на време да средат да се донесат кабаници по пристапни цени.

  Overall, 4/10. На кратко Дојран е Охрид без диска/знаменитости/нешто друго да понудат освен дфест. Нека им седи на Грците да се коцкаат и да одат на забар.

  ПС. Едно вакво во градски парк или на кале горе и топ сме сите.
   

Сподели преку: