Д Фестивал 2017

Член од
3 август 2016
Мислења
18
Поени од реакции
3
Ваши мислења за фестивалот, искуства?

Воедно барам друштво за да одам на истиот дм-ете ме..
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Минатата година се токмев да одам ама не бидна, така да годинава 100 посто ќе ме има таму. Мислења - јака работа е, за изведувачи што ќе бидат годинава и незнам баш како ќе излезе. Друга работа е што уште ги продаваат промо влезниците(Ран корморан - што и да им значи тоа) што и не е баш добар знак, од почетокот на април кога ги пуштија до сега богами има и повеќе од доволно време да отидат. Ама здравје, има време.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Само една година промашив да не идам. Барај си смештај со време, нема да зажалиш за фестивалот...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
@Ska Maniac @vidooq
Според вас не е подобро да си во кампот ?
И мене ме интересира што мислите дека е подобро
За таа цена од 300 ден кревет не е подобро. Плус Дојран е полн со комарци и спиење во шатор незнам колку е добра идеја. Друга работа се туш, фрижидер, сигурност на предмети (пари, мобилен, таблет, лаптоп, камера ....) и најбитното нешто после журки 24 саати е кревет. Ова се мои субјективни проценки кој сметам дека се исплатат.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
За таа цена од 300 ден кревет не е подобро. Плус Дојран е полн со комарци и спиење во шатор незнам колку е добра идеја. Друга работа се туш, фрижидер, сигурност на предмети (пари, мобилен, таблет, лаптоп, камера ....) и најбитното нешто после журки 24 саати е кревет. Ова се мои субјективни проценки кој сметам дека се исплатат.
300 денари е исто како беспари да ти го дале смештајот.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
300 денари е исто како беспари да ти го дале смештајот.
Па за сигурноста во преден план јас сметам дека 600 ден за 2 дена не се некој голем трошок.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Зависи кој што сака, соба е покомфорно и подобро, но во кампот цело време се случува нешто и е преполно со луѓе, па само тука се доживува вистинскиот фестивалски провод.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Што пари е нормална цена за смештај?
Зависи кога го бараш смештајот. Каде и не толку битно, во поглед на близина до центар, јер Дојран и не е голем град. Ја не би да сум во камп, носам лап топ заради работа, камера и слични ствари на кои би морал да пазам, имаш гужва, галама, неугодно е за спиење, за тушеви и не сум сигурен како е и секако, комарци, не за џабе Москито камп го викаат, храна не би можел да оставиш на подолго време, топло е.

Лани едвај најдовме смештај, пошто у Романтик ни бараа 9.000 од вечер, а мислам дека плативме околу 3.000 денари за 2 вечера, со клима, со интернет, на тивко место. али смештајот го најдовме 24 часа пред почеток на фестивалот, така да, не го земај ова како репер за нормална цена.

Ако идеш на свирките у прв ред, нема теорија да се вратиш сув, зашто прскање со пиво ти е нормална ствар, и туш ке ти биде потребен.

Стварно не би у камп, освен ако веќе нема друг избор.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Па за сигурноста во преден план јас сметам дека 600 ден за 2 дена не се некој голем трошок.
Истото сакав да го речам али си викам се подразбира :)
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
300 денари кревет. Бар ја толку платив 2015 год кога бев.
Зависи кога го бараш смештајот. Каде и не толку битно, во поглед на близина до центар, јер Дојран и не е голем град. Ја не би да сум во камп, носам лап топ заради работа, камера и слични ствари на кои би морал да пазам, имаш гужва, галама, неугодно е за спиење, за тушеви и не сум сигурен како е и секако, комарци, не за џабе Москито камп го викаат, храна не би можел да оставиш на подолго време, топло е.

Лани едвај најдовме смештај, пошто у Романтик ни бараа 9.000 од вечер, а мислам дека плативме околу 3.000 денари за 2 вечера, со клима, со интернет, на тивко место. али смештајот го најдовме 24 часа пред почеток на фестивалот, така да, не го земај ова како репер за нормална цена.

Ако идеш на свирките у прв ред, нема теорија да се вратиш сув, зашто прскање со пиво ти е нормална ствар, и туш ке ти биде потребен.

Стварно не би у камп, освен ако веќе нема друг избор.
Најпрво фала и на двајцата.

Инаку деновиве ќе резервираме со друштво, ама камп иако доживување и се, треба да се влече и шатор и ред други попатни работи, за првпат дефинитивно не. Е сега зависи како работи доделувањето камп место (пример два квадрата за двајца, со алките нешто?) останува и опцијата да го рентаме местото на некој хаха.:icon_lol:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
no1 festival vo mkd :D
vo kamp e podobro,ja osekas vistinskata zurka,vistinskiot noken zivot , e sega nema da bides nogu odmoren kako vo krevet,jas bi odbral kamp 2 dena ke se izdrzat ne se nogu ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom