Д ФЕСТИВАЛ 2018

Лорд Зуко

I'm the protagonist of your life.
Член од
27 мај 2018
Мислења
18
Поени од реакции
7
Ќе одите ли на Д Фест годинава и што очекувате од него?

:ojeaa::ojeaa::ojeaa:
 
D

dobramuzika

Гостин
во план сум, очекувам добра дружба и многу пиво. :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Ќе биде ли добро ????? Пред 2 години одлична техно журка падна на тоа плажичето... овие години другиве со некој фејкери траписти не ми ветува ништо добро муабетов..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Случајно вртев на телевизија и гледам 24 вести даваат пренос од фестивалов Main Stage Горан Трајковски пееше, али само неговиот настап беше и после се исклучија.

Никогаш не сум бил на фестивалов ама сепак супер идеа плус да заживее Дојран.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Surushi nevideni. 10 WCINJA TOI TOI FULL SO GOVNA I GADOSTI - KOLERA. LADEN TUSH , EZERO matno ali cool ..... mizerija nevidena. Dojran e mrtov grad ... depresijata e na visoko nivo. Ebate Makedonijata. Bitno druzhba dobra so alkohol i oktopus .... drugo sve vo kal. Mozhe da bide mnogu podobro OPSHTO.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.334
Поени од реакции
3.276
Surushi nevideni. 10 WCINJA TOI TOI FULL SO GOVNA I GADOSTI - KOLERA. LADEN TUSH , EZERO matno ali cool ..... mizerija nevidena. Dojran e mrtov grad ... depresijata e na visoko nivo. Ebate Makedonijata. Bitno druzhba dobra so alkohol i oktopus .... drugo sve vo kal. Mozhe da bide mnogu podobro OPSHTO.
Vlagam u eden toi toi u nedelata sabajle, vratata skrsena ne se zatvara, smrdenje korne, a vodata u 'soljata' cela zelena boja osven vo centarot crvena (krv) okolu tampon. Kako idat lugje da serat tamu neznam...
Inace osven ova nemam zamerki za kampot. Laden tus se trpi na plus 30. Mozebi malku da namalat so onie mof debati u kurac
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Dojran e mrtov grad ... depresijata e na visoko nivo.
Ова.

Човече во супермаркет идеш и едноставно нема што да купиш мајке ми. Кооперација во некое затуцано село. И да, продавачките како што викаш - депресивни, гајле им е. Рид.

Наше е, ама нема никој да се буни да го стават пример во Велес. И езеро има и поблиску им е на сите. Башка дфест-вфест....тука се.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Јас лани бев. Иако врнеше сите 3 дена си пројдов топ. Тие Toi Toi стварно се гадни, ама имаше 2 тоалети во тие како бараки што се. Тие беа пристојни, само што работеа преку ден. Дали ги имало годинава не знам. Исто и тушевите имаа топла вода. Е сеа ова е фестивал под отворено небо и воопшто не е битно каде е локацијата, дали Дојран или Осогово, битно е да има услови, така да нема што да барате во околината. Ако ве интересира тоа, одете во Охрид на одмор.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Vlagam u eden toi toi u nedelata sabajle, vratata skrsena ne se zatvara, smrdenje korne, a vodata u 'soljata' cela zelena boja osven vo centarot crvena (krv) okolu tampon. Kako idat lugje da serat tamu neznam...
Inace osven ova nemam zamerki za kampot. Laden tus se trpi na plus 30. Mozebi malku da namalat so onie mof debati u kurac

Takaaaa .. toa so tamponot go vidov u situacija nekolku pati hahahha uzhas. Tie mof , lgbt , hera i slichno samo gi pcuev i sakav da im go izvadam surushov da gi brkam ama vikam zaebi kje si cepkam rebranac u vavilon i kje gi pcujam kelnerite. Suma sumarum toa e Dojran za siromashni. Sleden pat koa kje idam jas kje dirigiram nastap i kje przham mozoci .. samo taka, vaka kako auditorium ne me gledaat shupcite usta da gi ebam !
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
...битно е да има услови, така да нема што да барате во околината...
Би рекол дека околината е дел од условите. Колку што знам храната што може да се купи внатре во кампот е лимитирана (variety), а не смее внесување. Останува да се јаде надвор, дали некој корнфлекс од суепрмаркет или по рестораните. И приказната станува - 3 дена брза храна, нешто по рестораните и што има во супермаркетите...а нема ништо. Голем проблем. Ама може и некој фактор да пропуштам?
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Би рекол дека околината е дел од условите. Колку што знам храната што може да се купи внатре во кампот е лимитирана (variety), а не смее внесување. Останува да се јаде надвор, дали некој корнфлекс од суепрмаркет или по рестораните. И приказната станува - 3 дена брза храна, нешто по рестораните и што има во супермаркетите...а нема ништо. Голем проблем. Ама може и некој фактор да пропуштам?
Имаш пекара брат, сендвичари, неколку кафанчина, горе долу во маркетот ги имаш сите основни работа.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Лани на реклама видов beach stage а оно све бетон
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Бев и јас.
,Не спиев у камп ама имав камп пропусница(плус 100 денара на основната карта),и искрено,освен тои тоите немам замерки многу,мене ми беше топ.
Како за прв пут идење не беше воопшто лошо
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
За вакви летни фестивали на отворено доколку не е се како треба мора да се делат казни и на посетителите и на организаторите. Хигиената и чистотата на просторот мора да е на високо ниво.

Мора додека трае фестивалот да има инспекции, полиција и кој и да е надлежен за тоа. Само да не биде тоа казни како у Скопје што беше ај чисти туку строго голема сума пари од џеб па да видам друг пат дали ќе им текне да загадуваат.

Ај што загадуваат ама по тоа вецињата може некој некоја болест да фати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom