Духот и по смртта на човекот живее?

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Еден пост на хрватски и доволно е...

и назад на тема
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Еден пост на хрватски и доволно е...

и назад на тема
ne e, ako razbiras hrvatski, mozese da vidis deka drugite dva posta koi se sega isbrisani bea vo vrska so temata i sodrzea odgovor na postavenite prasanja.

P.S. Zosto ne se brisat postovite na angliski sto se? Zasto ne vikas deka i eden post na angliski e dovolen? Da ne sum ja kako Hrvatica diskriminirana tuka? Ili vi smeta jazikot?
Jbg ne sum ja kriva ako imate kompleksi...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Комплексна моја хрватице.... форумов има правила кои не ги пишав јас - но тука сум да ги запазам и спроведувам, англиски е интернационален јазик и како таков си има свое посебно место.

Никој не те дискриминира и немој да играш на таа карта - и сама како хрватица т.е најпаметна знаеш дека претеравте и со какви постови си флертувавте со Ставрогин тука - ова коа веќе јавно ме нападна еве ти јавен одговор и од мене.

Секое добро хрватице.

Бок.... Цмок што и да ти одговара.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Комплексна моја хрватице.... форумов има правила кои не ги пишав јас - но тука сум да ги запазам и спроведувам, англиски е интернационален јазик и како таков си има свое посебно место.

Никој не те дискриминира и немој да играш на таа карта - и сама како хрватица т.е најпаметна знаеш дека претеравте и со какви постови си флертувавте со Ставрогин тука - ова коа веќе јавно ме нападна еве ти јавен одговор и од мене.

Секое добро хрватице.

Бок.... Цмок што и да ти одговара.
Ja nemam kompleksi, da imam ne bi pisuvala tuka na ovoj forum;)

Flert..boga ti...:D

Hvala, hvala. Ali ne si fer. Mi gi izbrisa odgovorite na prasanjata, ali ok....
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Требе да се „заслужи“ духот за да живее и после физичката смрт.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Што тоа ДА !?
Дај еднаш објасни фино лепо за тој живот после смртта, за тој дух, за какви заслуги станува збор...само те молам без видеа:facepalm:
se sakash na gotovo odi baraj si
 
Член од
20 октомври 2019
Мислења
78
Поени од реакции
46
Верувам и мислам дека живее , смртта не е крајот е крајот на материјалниот живот само ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom